Maske Takma Zorunluluğu Kalkacak Mı? İşte Yanıtı

En etkili maske takma

Maske takma zorunluluğu ile ilgili konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin koca, önemli yerlere değindi. Hadi gelin onun yaptığı açıklamaya ve tüm detaylara birlikte bakalım.

.

Küresel olarak herkesi fazlasıyla yoran ve büyük hasarlar veren koronavirüs, ne yazık ki bitmek bilmiyor. Özellikle de aşı çalışmaları ile birlikte umutlar artmış olsa bile yine de tehlike devam ediyor. Uzmanlar her ne olursa olsun hem sosyal mesafe hem de maske kullanımına dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin koca ise herkesin çok şaşıracağı bir açıklama yaptı. Yakında maske takma gibi bir problemin kalmayacağını söyledi. Özellikle güvenlik güçlerinin bile işin içine girdiği maske kullanımı nasıl oldu da birden bire arka plana atıldı.

Maske takma zorunluluğu kalkacak açıklaması yapıldı

“Özgürce nefes alacağımız günleri özledik” başlıklı bir paylaşım yapan Sağlık Bakanı, herkesi umutlandırdı. Kısa bir süre içerisinde, artık hiç kimsenin maske takmak zorunda kalmayacağını özellikle vurguladı. Ancak onun söyledikleri, daha çok yeni bulunan aşı ile ilgiliydi.

Maske takma zorunluluğu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, insanların artık bunalmaya başladığını fark etti. ayrıca pandeminin ne zaman biteceği ile ilgili çok fazla belirsizlik olması bu bunalımı daha da artırdı. Maske takma zorunluluğu kalkacak ifadesi ise yeniden umut yaratmak ile ilgiliydi. Yani Fahrettin koca aslında biraz daha insanların umut etmesini sağlamak istedi.

Aşı ile ilgili yapılan çalışmalar şu anda çok ileri boyuta ulaştı. Neredeyse herkese aşı yapılabilecek bir seviyeye geçilmesine rağmen biraz daha beklenmesi gerekiyor. Bunun en önemli nedeni ise testlerin devam ediyor olması. Testler olumlu sonuçlanmaya devam ederse aşı herkeste kullanılacak.

Bilim kurulu üyesi tarafından yapılan ve en az 6 ay daha aşı olmadan devam edeceğimizi söyleyen açıklamalar, aslında biraz daha gerçekçi. Maske takma zorunluluğu kalkacak ifadesi ise, toplumu mevcut duruma alıştırmak ile alakalı. BioNTech isimli şirketin üreteceği koronavirüs aşısı görünen o ki en az 6 ay daha bekleyecek. Sizce maske kuralları gevşetilmeli mi? Önerilerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> AstraZeneca Koronavirüs Aşısı İçin Net Tarih Verdi Fiyatı Bile Belli Oldu

>> Açık Alanda Sigara İçme Cezası Belli Oldu Rakamlar Biraz Caydırıcı Olabilir


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here