Merakla Beklenen Evil Dead Rise Fragmanı ve Posteri Yayınlandı!

Tüm zamanların en sevilen korku serilerinden Evil Dead‘in yeni üyesi Rise için nihayet ilk fragman ve poster yayınlandı. Evil Dead Rise fragmanı, nisanda gösterime girmesi beklenen film için şimdiden heyecan verici pek çok detay paylaşıyor.

2023 yılı, korku filmi tutkunları için güzel geçecek gibi. Zira yıllardır beklenen Evil Dead Rise, 21 Nisan itibarıyla sinemalarda gösterimde olacak. Filmin ilk fragmanı ise geldi. Fragmanda yer alan detaylar, film için heyecan duymamıza yeterli oldu diyebiliriz.

Evil Dead Rise fragmanı geldi: “Anneniz sizi ölesiye seviyor”

Yeni film, Lee Cronin tarafından yönetiliyor. Başrollerde ise, Alyssa Sutherland ve Lily Sullivan gibi isimler var. Evil Dead Rise, serinin önceki filmlerine kıyasla çok farklı bir çizgide görünüyor. Peki serinin kahramanı Ash Williams (Bruce Campbell) bu filmde var mı derseniz, maalesef ekran önünde yok, ama kamera arkasında yapımcı koltuğunda oturuyor. Tabii hikâye tarafında Sam Raimi de var.

Peki bu yeni serüvende neler yaşanacak?

Evil Dead Rise, önceki filmlerden farklı olarak bu kez bir şehir temasına sahip. Eski filmlerde, hatırlayacağınız üzere ormanlık alanlar ve ıssız evler ön planda olurdu. Ayrıca bu yeni filmde, çocuk karakterler de ön planda, ki bunun da atmosferi daha korkutucu bir yapıya büründürmesi bekleniyor.

Filmde, iki kız kardeş var. Bunlardan bir tanesi anne, ki iki tane de çocuğu var. Ne var ki anne, bir süre sonra “normal bir anne olmaktan çıkıyor” ve gerisini tahmin ediyorsunuzdur. Fragmanda, kötücül güçleri uyandıran özel sözlerin söylendiği bir plak kaydı (Eskiden bant kaydı olurdu), benzinli testere ve yeni tasarımlı Necronomicon kitabını da görüyoruz.

Evil Dead Rise fragmanı itibarıyla daha fazla detaya da erişmek mümkün. Videoya göz atmanızda yarar var.

Merakla Beklenen Evil Dead Rise Fragmanı ve Posteri Yayınlandı!
Evil Dead Rise fragmanı yayınlandı

Serinin önceki film, “yeniden başlangıç” anlamını taşıyordu ve 2013 yılında vizyona girmişti

Fede Alvarez tarafından yönetilen Evil Dead (2013), seriye yeni bir bakış açısı getirmiş ve gişede beğeni toplamıştı. 17 milyon dolar bütçeye ve R derecesine sahip olan film (Yetişkinlere yönelik), gişede yaklaşık 98 milyon dolarlık hasılat elde etmişti. Bu filmin özel taraflarından bir tanesi ise, jenerik sonrasında Ash Williams karakterinin görünmesi ve klasik “Groovy” repliğini söylemesiydi. Bu da akıllara “devam filmi” ihtimalini getirmişti. Ne var ki böyle olmadı.

Bruce Campbell, neden artık sinemada ya da bir dizide Ash Williams karakterini canlandırmıyor?

Bunda, Ash vs. Evil Dead dizisinin korsan izlenilme sebebiyle iptal edilmesinin payı büyük. Zaten Campbell’ı son olarak o dizide Ash olarak izlemiştik. Tabii yaşı itibarıyla aksiyon yüklü sahneleri oynayabilmesi de artık daha zor. Bu sebeple de seride yapımcı olarak yoluna devam ediyor, video oyun ya da çizgi roman gibi uyarlamalar olursa da katkılar sunuyor.

İlgili Haberler

>> HP, Yeni Yılda Sürdürülebilirlik Konusuna Dikkat Çekiyor