Tesla Elon Musk Yüzünden Çok Büyük Değer Kaybediyor

Tesla mobil yükseltme

Tesla Elon Musk nedeniyle çok ciddi değer kayıpları yaşıyor. Bu değer kayıplarını toparlamak açıkçası pek kolay olmayacak.

Tesla denilince genellikle akıllara elektrikli otomobiller ve geleceği şekillendiren yeni teknolojiler geliyor. Fakat son dönemlerde işler biraz daha farklılaştı. Özellikle Elon Musk tarafından atılan bazı adımlar yatırımcıları adeta çılgına çevirdi.

Konuyla ilgili çeşitli açıklamalar yapan Musk durum ile ilgili endişeleri anladığını söyledi. Fakat kendisi daha çok savunma modundaydı. Özellikle Twitter platformunu satın alması en büyük hatası olarak görülüyor. Bu satın alma nedeniyle Tesla ve Spacex büyük kayıplar yaşadı.

Tesla Elon Musk problemleri

Sadece Tesla açısından bile değerlendirdiğimizde ortada yüzde 70 oranında bir kayıp var. Üstelik bu kayıp sadece 2022 yılı içerisinde yaşanan bir bilanço oldu. Önümüzdeki yıllarda şirketin değer kaybına devam etmesi bekleniyor.

Tesla Elon Musk

Elon Musk tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda kendisi temellerinin sağlam olduğunu belirtiyor. Piyasada yaşanan bazı kısa vadeli değişimlerin ise öngörülebilir olmadığını belirtiyor. Ona göre piyasada bu kadar hızlı bir şekilde değişim yaşanabilir. Fakat bunlar uzun vadeli değil.

Tesla için en değerli şirket yorumu

Elon Musk Tesla ile ilgili son derece umutlu. Ona göre dünyanın en değerli şirketi Tesla olacak. Uzun vadede bunun mümkün olduğunu belirtiyor. Şu anda baktığımızda dünyanın en değerli şirketleri listesinde Apple ilk sırada yer alıyor. Yani öncelikle Apple’ı geçmesi gerekiyor.

Tesla Elon Musk faktörüne rağmen ayakta tutunmayı şimdilik başarıyor. Eğer kendisi tuhaf davranışlarına ve Twitter ile ilgili yanlış kararlarına devam ederse büyük sorunlar yaşayabilir. Hatırlayacağınız üzere Twitter hisseleri de büyük bir çakılma yaşamıştı. Yani kendisi için 2022 yılı pek kolay geçmedi. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Tesla En Değerli Şirket Olmak İstiyor: En Büyük Engel Apple

>> Xiaomi Elektrikli Otomobil Sızdırıldı: Tesla’ya Dev Rakip!