TikTok Seks Taklidi Skandalı İle Gündemde: Tepkiler Büyüyor

Libidonuzu düşürmek istemiyorsanız

TikTok seks taklidi skandalı ile gündeme bomba gibi oturdu. Özellikle son dönemlerde buna benzer skandalların daha fazla ortaya çıktığını görüyoruz.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan TikTok her seferinde yeni bir skandala konu oluyor. Yeni yaşanan bir gelişme ile birlikte yeniden gündeme oturdu. Katılımcı sayısı büyüyen bu platform cinsel ilişkiye girerken veya cinsel ilişkiye giriyormuş gibi yapan yayınlara yer veriyor.

Her sosyal medya sitesinin farklı bir politikası var. Mesela Twitter platformunda porno yayınlar bile yapılabiliyor. Fakat TikTok için aynı durum söz konusu değil. Sosyal medya devinin duruma fazlasıyla tepkili olduğu ifade edilse bile yine de bu yeterli görülmüyor.

TikTok seks taklidi akımı eleştiriliyor

TikTok uygulamasının en önemli özelliği büyük bir kesimin 10 ile 19 yaş arasında olmasıdır. Kullanıcıların genellikle küçük yaşlarda olması uygulamanın daha dikkatli davranmasını gerektiriyor. Fakat TikTok gerekli önlemleri almamakla suçlanıyor. Ortaya çıkan son detaylara göre şirket bazı bildirimlerde bulunmasına rağmen videoları kaldırmıyor.

TikTok Seks Taklidi

Bazıları kitap okurken arka planda cinsel birleşme sesleri geliyor. Kimileri ise bağış yapıldığında bu tür seslerin çıkmasını sağlıyor. Yani önemli bir bölüm dikkat çekmek istiyor. Zaten dikkat çekmek istemeyen birisi bu tür videoları paylaşmaktan uzak duracaktır. TikTok gibi sosyal medya devlerinde takipçi kazandıkça büyük oranda gelir elde etmek mümkün.

TikTok akımına tepkiler büyüyor

Özellikle Twitter platformu üzerinden birçok kişi tepkisini dile getirdi. TikTok tarafından bu tür akımlara izin verilmesi sert bir şekilde eleştirildi. Uygulama bu konuda açıkçası pek bir şey yapmak istemiyor. Daha doğrusu sadece bir şey yapıyormuş gibi görünüyor. Gelen tepkiler üzerine TikTok tarafından bir paylaşım yapıldı.

Bu paylaşımda uygulamanın kuralları yeniden hatırlatıldı. Fakat birçok kişi bu akımın paylaşıldığı videoların silinmesini istiyor. Peki siz TikTok ve benzer uygulamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Trump Sosyal Medya Uygulaması Truth Social Neredeyse Hazır. İşte Detaylar

>> Sosyal Medya Siteleri Kullanıcı Verilerini Adeta Sömürüyor: Bomba Gibi Araştırma