Metallica, Türkiye ve Suriye’de Depremlerden Etkilenenler İçin Bağış Yaptı!

Tüm zamanların en önemli müzik gruplarından Amerikalı Metallica, Türkiye ve Suriye’yi etkileyen büyük depremler sonrasında tıbbi ihtiyaçların ve gıda temininin sağlanmasına katkıda bulunmak adına, toplamda 250 bin dolarlık bağışta bulundu.

Metallica, sadece sahnelerde değil, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerinde de kendini gösteren bir topluluk. Grup, zaman zaman çeşitli yardım kuruluşlarıyla ortak hareket ediyor, organizasyonlar düzenliyor ve elde edilen gelirleri ihtiyaç sahipleri için yola çıkarıyor. Bu kez de Türkiye ve Suriye için harekete geçildi.

Metallica, Türkiye ve Suriye'yi Etkileyen Depremler İçin Bağış Yaptı!

Metallica, yardım kampanyalarına dahil olarak takdir topladı

Grup, toplamda 250 bin dolarlık yardım gerçekleştirdi. Resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılan mesajda, şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’nin güney kısmında ve Suriye’nin kuzey kısmında gerçekleşen yıkımları tarif edecek kelime bulamıyoruz. 7.8 büyüklüğündeki deprem, adeta bölgeyi dümdüz etti. Ne yazık ki hayatını kaybeden 36 binden fazla kişi var ve bu sayı artmaya devam ediyor…”

 

Kahramanmaraş merkezli depremler sonucunda, maalesef kayıplarımız artıyor. Bir yandan arama ve kurtarma çalışmaları da hızla sürüyor

Dün akşam Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, depremler sonrası hayatını kaybeden 35 bin 418 vatandaşımız olduğu bildirildi. 105 bin 505 vatandaşımız da yaralı olarak kurtuldu.

Deprem bölgesinde bir yandan arama kurtarma çalışmaları devam ediyor, bir yandan da zarar gören halkın beslenme, barınma ve sağlık ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışılıyor. Hem ülkemizden hem de yurt dışından pek çok farklı kuruluşun yardım amaçlı harekete geçtiğini görüyoruz.

Uzmanlar uyarıyor: Hasarlı binalara girmeyin!

Ülkemizin son haftalardaki gündem maddesi deprem. Ne yazık ki deprem kuşağında olan bir ülkeyiz ve farklı şehirlerde büyük depremler bekleniyor. Öte yandan, ne yazık ki ülke genelinde pek çok eski bina var ve bunların büyük kısmının dayanıksız olduğu düşünülüyor. Uzmanlar, hasarlı binalara girilmemesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunurken, imkânı olanların da binalarını sağlamlık testlerinden geçirmeleri gerektiği tavsiyesinde bulunuyor.

İlgili Haberler

>> Vivo V27 Performans Canavarı Olacak!