Ve Internet Explorer İçin Son Karar! Eskilerin Kralıydı. Microsoft’tan Yeni Hamle!

Internet Explorer, kuşkusuz çoğumuzun hayatında az ya da çok yer etmiştir. Özellikle 90’lı yılların sonlarına doğru ve 2000’li yılların başlarında çoğumuz internet aramaları için onu tercih ediyorduk. Ne var ki vakit geçiyor ve daha iyi seçenekler ortaya çıkıyor.

Microsoft, Internet Explorer için son kararını verdi. Efsanevi tarayıcı, artık kullanılamayacak. Bu durum, şu an için Windows 10’un bazı sürümleri için geçerli. Sevgililer Günü’nde böyle bir hamlenin gelmesi, “Microsoft, eski sevgilisini terk etti” yorumlarını da beraberinde getirdi.

Cnet’teki bilgilere göre Microsoft, kullanıcıları artık yeni Edge tarayıcısına yönlendirmek istiyor. Bu kapsamda da eski Internet Explorer’ı açmaya çalıştığınızda (Ki varsa eğer böyle birileri), direkt olarak Edge’e yükseltme yapılması gerektiği ibaresi belirecek. Zira artık yeni websitelerinin IE’ye destek vermediği de bildiriliyor.

Şirket yetkilileri, Edge’in daha modern, daha güvenli ve arama sonuçlarını daha hızlı sunabildiğini ifade ediyor.

Ve Internet Explorer İçin Son Karar! Eskilerin Kralıydı. Microsoft'tan Yeni Hamle!

Internet Explorer için mezar taşı bile yapılmıştı!

Internet Explorer, ölüme terk edildi. Edge, artık Microsoft’un yeni kralı olacak
2003 yılında elde edilen veriler, o sıralar Internet Explorer’ın %95’lik bir pazar payı olduğunu gösteriyor, ki bu çok ciddi bir paydı.

Bu arada, aşağıdaki tweet’ten de görebileceğiniz üzere, Güney Kore’de IE için bir mezar taşı siparişi bile verilmiş ve taşın üzerine “O, diğer internet tarayıcılarını indirebilmek için iyi bir araçtı.” yazılmış. Gerçekten de son yıllarda çoğumuz ne zaman PC’lerimize format atsak, ilk iş olarak IE’ye girip Chrome ya da Firefox indiriyorduk ve bir daha da IE’ye adım atmıyorduk.

Peki siz ne dersiniz? IE ile unutulmaz anılarınız var mıydı?

Eğer Microsoft Edge hakkında pek bilginiz yoksa ve bilgi almak isterseniz, buraya tıklayarak resmi sayfaya erişebilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Metallica, Türkiye ve Suriye’de Depremlerden Etkilenenler İçin Bağış Yaptı!