Metaverse Evreninde Sanal Konserler Verilecek: Eğlence İşte Şimdi Başlıyor

Metaverse evreninde sanal konserler

Metaverse evreninde sanal konserler verilmesi ile ilgili ortaklık kuruldu. The Sandbox metaverse platformu ve ABD merkezli bir müzik şirketi sonunda anlaştı. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Blockchain teknolojisi her geçen gün yeni bir boyut kazanmayı başarıyor. Genellikle kripto paralarla tanıdığımız bu evren yepyeni boyutlara kapı aralıyor. Bugünlerde sanal konserler gündeme bomba gibi oturdu. Metaverse evreninde gerçek hayatta yapılan aktivitelerin önemli bir bölümü gerçekleştirilecek. Bunun ilk işareti ise Warner Music Group tarafından verildi.

Ortaya çıkan son detaylara göre insanların sanal bir evrende daha fazla vakit geçirmesi için tüm olanaklar kullanılıyor. Bunlardan bir tanesi de canlı konserler oldu. The Sandbox platformu ABD’nin en ünlü müzik şirketlerinden bir tanesi ile anlaşma yaptı.

Metaverse evreninde sanal konserler geliyor

Müzikal etkinlikleri sanal ortamlara taşımayı planlayan bu proje insanların sevdikleri sanatçılara ulaşmasını sağlayacak. Hatırlayacağınız üzere bir dönem Fortnite platformunda canlı konser verilmişti. The Sandbox tarafından açıklanan proje bundan çok daha ileri aşama olacak.

Metaverse evreninde sanal konserler

Metaverse dünyasında her şey mümkün olabilir. Sanal konserler işin sadece bir boyutu. Büyük şirketlerin yaptıkları anlaşmalar ile birlikte dev mağazalar ve bazı ürünler yine bu sanal evrende görülebiliyor. Gerçek hayatın birebir kopyası sanal dünyaya yansıtılıyor. Bu durum metaverse destekçilerini heyecanlandırıyor.

The Sandbox sanal arazi satışı yapacak

The Sandbox tüm bunlara ek olarak sanal arazi satışı yapacağını açıkladı. Mart ayından itibaren sanal arazi satışları başlayacak ve böylece platform çok daha farklı bir boyut kazanacak. Gelen bu haberler ile birlikte SAND coin 4 dolara kadar çıktı. Yaklaşık olarak yüzde 20 seviyesinde büyüdü.

Buna benzer haberleri artık çok daha fazla görmeye başlayabiliriz. Metaverse dünyası genişledikçe daha başka aktiviteler yer alabiliyor. Peki sizce metaverse dünyasında daha başka ne tür etkinliklere yer verilmeli? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Metaverse Arsaları Yüksek Fiyatlarla Satılıyor: Bu Sitelerden Alabilirsiniz

>> Türkiye’de Metaverse Arsaları Fena Patladı: Almaya Doyamadık