Haftanın Önemli Otomobil Haberleri: Tesla Yine Damgasını Vurdu (23 – 30 Ocak)

Haftanın önemli otomobil haberleri

Haftanın önemli otomobil haberleri yine büyük heyecan yarattı. Özellikle son dönemlerde gözler otomobil markalarına çevrildi. Hadi gelin merak edilen bütün ayrıntılara ve haftanın özetine birlikte bakalım.

Otomobil dünyası en hızlı değişen sektörler içerisinde yer alıyor. Sadece Tesla tarafından yapılan yenilikler bile sektöre damgasını vurmayı başarıyor. Şimdilerde uçan araçlar bile yavaş yavaş bu alanda yer almaya başladı.

Haftanın önemli otomobil haberleri: Tesla CyberTruck ve uçan arabalar

Tesla CyberTruck adeta yılan hikayesine döndü. Elon Musk tarafından büyük umutlarla tanıtılan bu araç ne yazık ki bir türlü yollarda yerini alamadı. Hatta bir ara benzer Ford model ile yarışa bile girmişti. Ancak tüm bu videolar ve övgülere rağmen onu bir türlü yollarda göremedik. Şirket aracın üretim tarihini 2023 yılına kadar erteledi.

Haftanın önemli otomobil haberleri

Bu haftanın en ilginç haberlerinden bir diğeri ise uçan araçlar oldu. Sadece 3 dakika içerisinde uçağa dönüşebilen uçan araba AirCar önemli bir sertifika aldı. Uçuşa elverişlilik sertifikası olarak bilinen bu belge sayesinde artık uçuş gerçekleştirilebilecek. Bu tür sertifikaları olmadan ne yazık ki trafiğe katılmak mümkün değil.

Türkiye’de otomobil satışları ve Tesla’nın girişi

Yapılan bir araştırma ile birlikte Türkiye’nin sıfır araç satış rakamları ortaya çıktı. 2021 yılı sonuçlarına göre Türkiye’de yapılan sıfır otomobil satışları Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında son derece geride kaldı. Ülke bu konuda sondan 3. oldu. Özellikle dövizin artışı ve ÖTV gibi vergiler nedeniyle sıfır otomobil alan kişi sayısı çok düşük seviyelerde kalıyor. Bu durum otomotiv sektörünü olumsuz yönde etkiliyor.

Bu haftanın en ilginç haberlerinden sonuncusu ise Tesla ile ilgili. Gelen son detaylara göre Tesla Türkiye’de satışa sunuluyor. Elon Musk ve hükümet bu konuyu daha önceden görüşmüştü. Muhtemelen bu yıl içerisinde Tesla araçları Türkiye’de yollarda olacak.

Peki tüm bu haberler içerisinde sizin favoriniz hangisi oldu?

İlgili Haberler:

>> Tesla Güvenlik Problemleri İle Karşı Karşıya: Elon Musk’ın Başını Yakacaklar

>> Tesla Aracıyla Kripto Para Madenciliği: Böylesi Hiç Yaşanmadı