Türkiye’de Metaverse Arsaları Fena Patladı: Almaya Doyamadık

Türkiye'de Metaverse arsaları

Türkiye’de Metaverse arsaları çok ciddi miktarda yatırım görüyor. OVRLAND isimli bir platform tarafından yapılan açıklamalarda son derece çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

Metaverse denilince akıllara genellikle herkesin görüntüsünün internete eş zamanlı olarak yansıması geliyor. Hatırlayacağınız üzere eski ismi Facebook olan Meta şirketi toplantıların bile böyle bir dünyada yapılma ihtimalinin olduğunu açıklamıştı. Durum böyle olunca herkeste büyük bir heyecan yarattı.

Küresel çapta Metaverse projelerine daha çok hayat ile uyumlu olarak bakılsa bile Türkiye’de işler biraz farklı. Herkes Metaverse arsası alıp ileride çok daha pahalı bir fiyat üzerinden satmak istiyor. Ekonomik koşullar göz önüne alındığında ilerleyen dönemlerde bu aktivitelerin daha fazla artacağını söyleyebiliriz.

Türkiye’de Metaverse arsaları büyük rağbet görüyor

Metaverse projelerinin çıkış noktası insanları sanal dünyaya olduğu gibi aktarabilmek. Normal şartlarda oyun oynadığınızda o oyunun içerisinde pek yer alamıyorsunuz. Fakat VR gözlükleri ile birlikte sanal gerçeklik reel dünyadan hiçbir şekilde ayırt edilemiyor. Metaverse işte tam olarak bunu sağlamak istiyor.

Türkiye'de Metaverse arsaları

Türkiye’de ise ciddi arsa satışları Metaverse üzerinden yaşanıyor. İnsanlar NFT şeklinde aldıkları bu arsaları başkalarına daha yüksek fiyatlar ile satmak istiyor. Sanal arsa alma faaliyetleri Türkiye’de adeta rekor kırdı. OVRLAND tarafından yayınlanan bir araştırma raporu diğer ülkeler ile kıyaslandığında Türkiye’de yaşayanların aşırı derecede bu tür arsalar aldığını gösteriyor.

Çoğunlukla Türkiye’den arsa alınıyor

Raporlara baktığımızda Türkiye’de yaşayanların genellikle İstanbul ve çevresinden Metaverse arsası aldığı görülüyor. Google Maps kullanarak bu tür NFT arsaları satan fazlaca proje var. Yani OVRLAND bu konuda yalnız değil. Önümüzdeki yıllarda bu tür projelerin sayısı her arttığında arsalar daha değersiz hale gelecek.

Elbette bunun tam tersi gerçekleşme ihtimali de var. Metaverse dünyasında yer alan NFT sanal arsalar en az 10 kat kazandırabilir. Birçok kişi bu ihtimale yatırım yapıyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Metaverse Arsaları Sahibinden Uygulaması Üzerinden Satılıyor: İyice Çığrından Çıktı

>> Bu Metaverse Coin 2 Günde Yüzde 2000 Arttı! Bu akımı yakalayabilene aşk olsun…