Metaverse İçerisinde Futbol Maçı Yayınlandı: Tarihte Bir İlk Yaşandı

Metaverse içerisinde futbol maçı

Metaverse içerisinde futbol maçı yayınlandı. Böylece tarihte büyük bir ilk yaşanmış oldu. Hadi gelin merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Metaverse etkinlikleri her geçen gün daha fazla artış gösteriyor. Özellikle son dönemlerde bu etkinliklerin büyük oranda arttığını görüyoruz. Neredeyse her alanda metaverse tercih ediliyor. Şimdilerde herkes ilk defa futbol müsabakası yayınlanması ile ilgili konuşuyor.

Dünyanın en iyi liglerinden bir tanesi olarak bilinen Seria A’da büyük bir oyun oynandı. MİLAN-FİORENTİNA maçı çok büyük bir ilgi gördü. Afrika ve Ortadoğu’daki taraftarlar için ayrı bir metaverse üzerinden sunuldu. İlk defa böyle bir platform üzerinden futbol müsabakasının sunulması tarihe altın harflerle geçti.

Metaverse içerisinde futbol maçı

Bildiğiniz üzere metaverse platformu özellikle Facebook tarafından destekleniyor. Hatta şirket ismini değiştirerek Meta ismini aldı. Sadece buradan bile ne kadar büyük bir önem verildiğini anlamak mümkün. Aklınıza gelebilecek her alanda bu platform kullanılacak.

Metaverse içerisinde futbol maçı

Herhangi bir ürünü almak istediğinizde mağaza metaverse platformunda yer alacak. Ayrıca isteyenler çeşitli eğlenceleri yine burası üzerinden deneyecek. Yani burası apayrı bir dünya olacak. Şimdi de bu dünyaya futbol maçları eklendi. Muhtemelen önümüzdeki aylarda daha başka müsabakalar izlenebilecek.

Metaverse bambaşka bir dünya yaratıyor

İtalyan devleri oynanan müsabaka için Blockchain firması olan ConsenSys ve video oyun platformu olarak bilinen The Nemesis ile ortaklığa imza attı. Tüm bu şirketlerle işbirliği yaparak metaverse içerisindeki ilk futbol müsabakası yayınlandı.

Sporu ve teknolojiyi bir araya getirmeyi başaran bu proje muhtemelen son olmayacak. Sürekli olarak buna benzer projelerin kullanıcılarla paylaşılması bekleniyor. Yani metaverse dünyası bir noktada inşa edilmiş oluyor. Sadece italyan futbol devleri değil aynı zamanda Apple gibi dev markalar işin içerisinde yer alıyor. Peki siz yapılan bu tür etkinlikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Eğitimde Metaverse Kullanılacak Olması Büyük Tepki Yarattı: Kafalar Çok Karışık

>> Metaverse Komisyon Oranı Dudak Uçuklatıyor: Mark Zuckerberg Fazla Abarttı