Apple iPhone 14 Üretimi Erken Başlayacak: Yeni Gelişmeler Yaşanıyor

iPhone 14 Pro RAM

Apple iPhone 14 üretimi ile ilgili son derece ilginç detaylar gelmeye devam ediyor. Konuyla ilgili ortaya çıkan son ayrıntılara baktığımızda üretimin erken gerçekleşeceği görülüyor.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple çalışmalarına devam ediyor. Şirketin yeni iPhone üretimi için bazı çalışmalar yürüttüğü ifade edildi. Aslına bakacak olursak bunlar bir duyum üzerine ortaya çıktı. Apple tedarikçileri içerisinde en büyük üretim ortağı olarak bilinen Foxconn beklenenden daha erken bir tarihte çalışan alıyor.

Apple yeni iPhone modelinin montajı için işçilerin daha erken tarihte işe başlamasını talep etti. Ayrıca iPhone 13 ile ilgili daha fazla kişinin çalışması istendi. Tüm bunlardan ortaya çıkan sonuç ise iPhone 14 cihazının beklenenden erken geleceği oldu. Ayrıca iPhone 13 modelleri önümüzdeki aylarda çok daha yüksek satış rakamlarına ulaşabilir.

Apple iPhone 14 üretimi erkene alındı

Apple ve Foxconn arasında yeni bir anlaşma yapıldığı ifade edildi. Bu yeni anlaşma ile birlikte iPhone 14 montajı beklenenden çok daha erken bir vakitte gerçekleşecek. Böylece şirketin beklentileri aşıp bu cihazı daha önce üreteceği ifade ediliyor. Özellikle son dönemlerde yeni iPhone modeline çok büyük bir talep vardı.

Apple iPhone 14 üretimi

Foxconn iPhone montaj hatları ile ilgili yeni bir çalışma yapıyor. Bu çalışma sonucunda fabrikanın kapasitesi biraz daha artırılacak. Böylece yeni üretim yerleri ile birlikte iPhone çok daha fazla kişiye ulaşacak. iPhone modellerinin üretimlerinin aksamaması için bölgesel yönetimle anlaşmalar yapıldı.

Apple işini şansa bırakmak istemiyor

Konu ile ilgili ortaya çıkan detaylara baktığımızda ABD’li teknoloji devinin işini kesinlikle şansa bırakmak istemediği görülüyor. Tedarik zincirinde herhangi bir kırılma yaşanması durumunda şirket 8 milyar dolarlık zarar edebilir. Hatta iPhone 14 stoklarının etkilenmesi bile an meselesi.

Apple satış hedefleri 2022 yılında oldukça agresif görünüyor. Şirketin birçok alanda daha fazla satış hedefleyeceği ve fiyatları yükselteceği görülüyor.

İlgili Haberler:

>> Avrupa Birliği Apple İçin Rekor Ceza Kesecek: Şirkette Endişe Havası Hakim

>> Apple iPhone Fiyatları Zamlanacak: Endişe Havası Hakim