Twitter Tweet Düzenleme Butonu İle Hayal Kırıklığı Yarattı

Twitter'ın üçüncü taraf

Twitter tweet düzenleme butonu büyük bir sevinç yaratmıştı. Fakat konu ile ilgili ortaya çıkan bazı yeni detaylar hayal kırıklığı olacağını gösteriyor. İşte merak edilen bütün ayrıntılar.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter sürekli olarak yenilikler yapmaya devam ediyor. Bu yenilikler bazen kullanıcıları önemli ölçüde tatmin edebiliyor. Fakat bu defa gelecek olan tweet düzenleme modu istenilen tatmini yaratmayacak gibi görünüyor.

Normal şartlarda kullanıcılar tweet düzenleme butonu ile ilgili büyük bir beklentiye girmişti. Twitter kullanıcıları bu yeni mod ile birlikte kendi paylaşımlarını istedikleri gibi düzenleme imkanlarının olacağını düşündü. Fakat ortaya çıkan bazı detaylara göre Twitter paylaşımlarınızı düzelttiğinizi gösterecek. Yani tamamen bir tweet düzeltmesi olmayacak.

Twitter tweet düzenleme butonu

Sosyal medya analistleri tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda Twitter tarafından geliştirme aşaması devam eden düzenleme butonunun birçok özelliğe sahip olduğu görülüyor. Tweet düzenleme butonu aslında kendisi ile beraber tüm düzenleme geçmişini getirecek. Böylece paylaşım yapan kişinin neyi düzelttiği görülmüş olacak.

Twitter tweet düzenleme butonu

Bundan yıllar önce yapılan bir paylaşım nedeniyle Twitter kullanıcıları pişmanlık duymuş olabilir. Bu pişmanlık nedeniyle kullanıcılar paylaşımlarını değiştirmek istiyor. Fakat yapılmak istenen bu değişikliğin Twitter ruhuna büyük oranda aykırı olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle şirket buna izin vermiyor.

Yapılan paylaşımın orijinali görünecek

Tweet düzenleme butonu ile birlikte yapılan paylaşımlar olduğu gibi görülebilecek. Yani orijinal versiyonu gösterilecek. Böylece nereyi düzelttiğiniz ve hangi fikrinizden vazgeçtiğiniz diğer kullanıcılar tarafından görülebilecek. Bu yeni gelecek olan özelliğin tepki ile karşılanması bekleniyor. Ancak Twitter ruhuna uygun diyebiliriz.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter Elon Musk ile ivme kazanabilir. Bazıları platformun bir kişinin elinde olmasını eleştirirken kimileri ise yeni bazı düzenlemelere destek veriyor. Kısacası Twitter şu aralar çok belirsiz bir girdaba girdi. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Twitter Tweet Düzenleme Özelliği Hakkında Yeni Detaylar Geliyor: Hemen Sevinmeyin

>> Jack Dorsey Twitter’ın Satılması Hakkında Ne Düşünüyor? Açıklama Yaptı