Mi Smart Band 5 akıllı bileklik incelemesi ve yorumları

Google News Abone Ol

Gündelik yaşantınızda size eşlik edecek bir yardımcı arıyorsanız, Mi Smart Band 5, yetenekleri ve uygun fiyatıyla yeni yol arkadaşınız olabilir.

Akıllı bileklikler, akıllı saatlere kıyasla bazı avantajlara sahiptir. Bunlardan iki tanesini sıralamak gerekirse, daha ufak boyutlar ve daha uygun fiyat etiketi olarak belirtebiliriz. Eğer günlük adım takibi, kalori hesabı ve sportif faaliyetlerinizi takip etmek istiyorsanız, gerçekten de akıllı bilekliklerin uygun fiyatlı çözümler olduğunu söylemek mümkün. Tabii kullanım esnasında konfor da önemli.Mi Smart Band 5

Mi Smart Band 5 akıllı bileklik, önceki Mi Band’lerle benzer tasarım hatlarına sahip. Yine plastik malzeme ve kayış için yumuşak silikon malzeme tercih edilmiş. Kayışlarda farklı renk seçenekleri de var: Camgöbeği, nane yeşili, turuncu, siyah, sarı ve lacivert.

Ürünün gövdesi, yalnızca 11.9 gram ağırlıkta ve kayıştan rahatlıkla çıkarılabiliyor.

Ürünümüzün 50 metreye kadar derinlikte çalışabildiğini de belirtelim, ki bu detaya “yüzme tutkusu” olan teknoloji severler sevinecektir.

Mi Smart Band 5 Önceki nesle kıyasla daha büyük bir ekran ile geliyor

Mi Smart Band 5’in 1.1 inç değerde ekranı var, ki Amoled teknolojisi üzerine inşa edilmiş. Ekranın dokunmatik performansını beğendik. Görüntüleme kalitesi de başarılı. Peki ya dış mekân koşullarında da iyi mi diye soracak olursanız, evet diyebiliriz. Akıllı bilekliğin ekranı 450nit parlaklık değeri sunabiliyor ve çoğu zaman güneş altındaki kullanımlarda da ekranı takip edebiliyorsunuz.

Bir akıllı bileklik ile ne yapmak istersiniz? Kalp ritmi takibi, adım saymak, kalori ölçmek? Hepsi ve dahası bu bileklikte!

Öncelikle, telefonunuza Mi Fit uygulamasını kurmanızı tavsiye ederiz. Sonrasında, Bluetooth aracılığıyla bilekliğinizi eşleştiriyor ve bir profil oluşturuyorsunuz. Sonrasında, günde kaç adım attınız, hangi güzergâhlardan geçtiniz, hangi hedefleri belirlediniz, hepsi ve dahasını buradan yönetebiliyorsunuz.

Tabii ki telefonunuza gelen arama ve mesajların bildirimlerini akıllı bilekliğiniz aracılığıyla alabiliyorsunuz. Bu, hâlâ kullanışlı bir özellik. Çünkü özellikle dış mekânlardayken gelen arama ve mesajları duyma şansınız zor oluyor. Fakat bileğinizdeki bilekliğin titreşimleri sayesinde haberdar olmanız kolaylaşıyor.

Ek olarak bilekliğiniz aracılığıyla telefonunuzdaki şarkılar arasında geçişler yapabilir, gelen aramaları kapatabilir, ürünü fotoğraf çekim kısayol tuşu olarak kullanabilirsiniz.Mi Smart Band 5

Nerede spor yapıyor olursanız olun…

Mi Smart Band 5’te hem kapalı hem de açık hava egzersiz tipleri için ayrı ayrı düzenlemeler yapılmış. Bu kez 11 egzersiz tipi yer alıyor ve siz bunlar arasından seçimler yaparak kendinizi takip edebiliyorsunuz.

Bazılarını sıralamak gerekirse, kürek çekme, açık havada koşu, eliptik, ip atlama ya da serbest egzersiz gibi.

Tabii spor esnasında kalp ritminiz de takip ediliyor. Günlük stres seviyesi kaydedilebiliyor ve kadın kullanıcılar için özel gün takibi de yapılabiliyor.

Mi Smart Band 4 ile Mi Smart Band 5 arasında ne gibi farklılıklar var?

– Kayış renkleri tarafında bu kez daha fazla seçenek var.

– Ürünün ekranı daha büyük. Band 4’ün ekranı 0.95 inç idi. Band 5’te ise bu değerin 1.1 inç’e çıktığını görüyoruz. Öte yandan parlaklık değeri de 400 nit’te 450’ye çıkarılmış.

– Mi Smart Band 5’te iç ve dış mekânda yapılan sporlar daha detaylı şekilde takip edilebiliyor. Ve veriler tutulabiliyor.

– Yüksek hassasiyetli 6 eksenli sensör ve kalp atış hızı sensörünü bünyesinde barındıran Mi Smart Band 5, 4’e kıyasla çok daha “doğru” veriler toplayabiliyor.

Ve gelelim Mi Smart Band 5’in şarj ve pil ömrüne

Ürünün oldukça ufak boyutlarda manyetik bir şarj aparatı var. Bu sayede önceki ürünlere kıyasla çok daha rahat bir şarj deneyimi mümkün olmuş. Pil ömrü ise, gayet iyi. Firma, tek şarj ile 2 haftalık kullanımdan söz ediyor.  Bizim deneyimlerimizde ise, yoğun kullanımda tek şarj ile bir haftalık dilimin rahatlıkla elde edildiğini gördük.

İlgili haberler

>> Jabra Elite 85t gerçek kablosuz kulaklık yorumları ve inceleme

>> Realme Watch S yorumları ve inceleme: Sağlıklı bir yaşam için yeni arkadaşınız


CEVAP VER