Kripto Para Ripple Çok Önemli Haberlerle Geliyor

XRP fiyatı analistlerin

Son dönemlerde herkesin yakından takip ettiği kripto para Ripple, önemli haberlerle geliyor. Her şeyi baştan değiştirebilecek önemli bazı gelişmeler yaşandı.

Hatırlayacağınız üzere ABD Menkul Kıymetler Ve Borsa Komisyonu, Ripple kripto parasına dava açtı. Piyasa hacmi 40 milyar dolar seviyelerinde olan bu kripto para müthiş bir sert düşüş ile birlikte 10,3 milyar dolara kadar geriledi. Bu durum onun geriye doğru gidişini hızlandırdı.

Kripto para Ripple için ABD’de ilk defa ilginç bir gelişme yaşandı

Coinbase, Bittrex ve Binance US gibi kripto para borsaları XRP’yi listeden çıkarttı. Bunun üzerine düşüş çok daha sertleşti. Ripple uzun bir süre kendine gelemedi ve önceleri küçük bir miktar yükseliş yaşasa bile daha sonradan tekrar düştü.

kripto para Ripple

Bunun üzerine zarar eden birçok yatırımcı oldu. ABD’de yapılan imza kampanyası ile birlikte, SEC davasının düşürülmesi istendi. Beyaz Saray’a iletilen bu istek muhtemelen kısa bir süre içerisinde iyi bir imza toplama seviyesine gelecek. Kripto para Ripple için açılan imza kampanyasında daha şimdiden 10 bin seviyesine yaklaşıldı. 28 Ocak 2021 tarihine kadar bu belgenin 100 bin imza toplanması bekleniyor. Böylece Beyaz Saray toplanan imzalar ile ilgili taleplere cevap vermek zorunda kalacak.

Kripto paralar bazen kullanıcılara zor vakitler yaşatabiliyor. Özellikle büyük kripto para borsalarının kimi altcoinlerde düzenlemeye gitmesi durumu daha da karmaşık hale getiriyor. Mesela Ripple kullanıcıları böyle bir düşüşün yaşanacağını hiç tahmin etmiyordu. Dava tamamen sürpriz oldu diyebiliriz.

Büyük davalar kripto paralara olan güveni azaltıyor

SEC gibi kurumların açtığı büyük davalar kripto paralar konusunda hayal kırıklığına neden oluyor. Bitcoin şu anda kurumsal yatırımcılar sayesinde herhangi bir dava ile karşı karşıya kalmıyor. Fakat ripple gibi henüz kurumsal şirketler ile anlaşamayan kripto paralar ne yazık ki çok hızlı bir şekilde düşebiliyor. Kripto para Ripple için imza kampanyası şu anda devam ediyor.

Bu kripto para ile ilgili başlatılan imza kampanyası istenilen başarıyı yakalarsa dava düşebilir. Peki siz kripto paraları güvenilir buluyor musunuz?

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Tüm Servetini Bitcoin’e Taşıyacak Mı? İşte Herkesi Çok Şaşırtan Açıklamalar

>> Bitcoin Fiyatı Yeni Rekora Doğru Koşuyor: 30 Bin TL Olacak Mı