Android vs iOS Uygulama Kazancı Müthiş Bir Değişiklik Gösterecek

Android vs iOS uygulama

Android vs iOS uygulama kazancı karşılaştırması sürekli olarak yapılıyor. Önümüzdeki yıllarda bu kazançlarda ciddi bir değişiklik yaşanması bekleniyor. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple ve Google sürekli rekabet içerisinde. Bu rekabet şimdilik daha çok yazılım ve uygulama alanında devam ediyor. Apple tarafından geliştirilen iPhone modelleri Google Pixel cihazlar ile kıyaslandığında çok daha ileride. Bu fark uygulama alanında da oluşacak gibi görünüyor.

Yapılan bir araştırmaya göre Google Play Store harcamaları Apple App Store harcamalarının çok daha gerisinde kalacak. Raporlara bakıldığında özellikle bu farkın önümüzdeki yıllarda daha fazla artacağı görülüyor. Bunda birçok farklı etken olduğunu söyleyebiliriz.

Android vs iOS uygulama kazançlarında makas açılıyor

Statista tarafından paylaşılan verilere bakıldığında Android kullanıcılarının sayısı iOS kullanıcılarının yaklaşık olarak 3 katı civarında. İşin ilginç tarafı zaten tam olarak burada başlıyor. Android kullanıcı sayısının bu kadar fazla olmasına rağmen gelirinin düşük kalması son derece ilginç.

Android vs iOS uygulama

Önümüzdeki yıllarda iOS kullanıcı sayısı çok fazla artmayacak. Ancak harcamalara bakıldığında App Store Google uygulama mağazasını neredeyse 2 kat farkla geçecek. Google Play Store indirmeleri işte tam da bu nedenle geri planda kalacak. ABD özelinde gerçekleşen bu araştırmalar küresel çapta da geçerli olacak gibi görünüyor.

Apple iOS kullanıcıları uygulama harcamalarına devam edecek

Yapılan son araştırmalara göre Apple iOS kullanıcıları salgın sonrasında da uygulama harcamalarına devam edecek. Global seviyede değerlendirildiğinde bu farkın belki de daha fazla artacağını söyleyebiliriz. Mesela Hindistan’da bile artan iOS kullanımı olduğunu söyleyebiliriz.

App Store harcamaları 2025 yılında 10,6 milyar dolar seviyesine kadar ulaşacak. Play Store harcamaları ise 6,3 milyar dolar seviyesinde kalacak gibi görünüyor. Üstelik Android kullanıcı sayısının iOS ile kıyaslandığında 4 kattan fazla artacağını söyleyebiliriz. Peki siz App Store ile ilgili yapılan tahminler hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> WhatsApp silinen mesajlar nasıl geri getirilir: iOS ve Android güncel yöntem

>> Battlefield Mobile, o tarihte beta sürümü ile Android kullanıcılarına geliyor!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here