Microsoft PlayStation İçin Yaptığı Özel Oyunu Erteledi: 2022’de Gelecek

Peki ne oldu da Microsoft PlayStation için özel olarak çıkacak bir oyuna sahip oldu?

Microsoft bünyesindeki Tango Gameworks, PlayStation 5 için özel çıkacak Ghostwire: Tokyo’yu erteledi. Özetle firma bu ertelemenin sebebini  çalışanlarının sağlığını korumak olarak açıkladı.

Microsoft, PlayStation 5’e özel çıkacak bir oyun yapıyor. Bu okuduğunuz yanlış değil. Bunun sebebi Microsoft’un bünyesine kattığı ZeniMax altındaki firmanın çalışmalara satın almadan çok önce başlamış olması. Daha önce oyunun çıkış yılı olarak 2021 işaret ediliyordu. Şimdi ise ne yazık ki bu oyun hakkında size vereceğimiz haberler iyi değil.

Doğaüstü bir aksiyon oyunu olan GhostWire: Tokyo, Japon bir oyun stüdyosu olan Tango Gameworks’ün ürünü. Yapılan açıklamaya göre bu oyun 2022’ye dek gelmeyecek. Oyun firması konuyu paylaştığı bir tweet ile açıkladı. Açıklamada, oyunla ilgili gelecek aylarda daha fazla detayın geleceğinin müjdesi de yer aldı. Açıklamada şu ifadeler yer alıyordu:

“Oyunun mümkün olan en kısa sürede elinizde olmasını istiyoruz. Böylece inşa etmek için çok çalıştığımız Tokyo’nun unutmanın zor olacağı perili bir versiyonunu deneyimleyeceksiniz. Ne var ki bununla birlikte Tango’da çalışan herkesin sağlığını da gözetiyoruz.”

“Yeni yayın takvimimiz bize Ghostwire dünyasını tıpkı hayal ettiğimiz gibi hayata geçirmemiz için zaman verecek.”

Peki ne oldu da Microsoft PlayStation için özel olarak çıkacak bir oyuna sahip oldu?

İlk olarak Ghostwire: Tokyo, 2019 E3 fuarında ortaya çıktı. Oyunun ilk oynanış görüntülerini ise Haziran 2020’de gördük. Oynanış görüntüleri Sony’nin oyunun konsolda PlayStation 5 için özel olacağını açıkladığı toplantıda geldi. Bununla birlikte oyun tabii ki bilgisayar tarafında da yer alacak. Sony’nin açıklamasını takip eden birkaç ayda ise Microsoft, Tango’nun ana firması olan ZeniMax’i bünyesine kattı. Bu da sonuçta Xbox’ı yapan firmaya PlayStation özelinde çıkacak bir yapım verdi. Yine aynı sebepten PlayStation özelinde çıkmak durumunda olan Arkane yapımı Deathloop da ertelendi ve Eylül’de çıkacak.

Ghostwire, oyuncuları insanların tükenme noktasına geldiği ve hayaletlerin eline düşmüş bir Tokyo’ya taşıyor. Oyunun yapımcısı ve Tango’nun sahibi Shinji Mikami, The Evil Within ve Resident Evil oyunlarında yer almış bir isim. Oyunun asıl yaratıcı yönetmeni Ikumi Nakamura ise sağlık sorunları nedeniyle şirketten ayrıldı.

Diğer haberler:

>> FIFA 22 PC Sürümü Yeni Nesil Özellikleri Kaçıracak

>> Warzone Dünya Rekoru Hile ile Mi Kırıldı: Rekortmen Kanıt Peşinde!