Warzone Dünya Rekoru Hile ile Mi Kırıldı: Rekortmen Kanıt Peşinde!

Hile yapan yayıncıları araştıranlar Warzone Dünya Rekoru için şüpheli konuştu

Bir maçta tam 61 kişiyi öldürerek Warzone Dünya Rekoru üstüne gölge düştü. Call of Duty oyuncusu Charlie “MuTeX” Saouma buna karşı kendini kanıtlamaya çalışıyor. Gelişmenin detayları haberimizde…

Popüler bir Call of Duty: Warzone rekortmeninin meşruiyetine şüphe düşmüş durumda. Sonuçta bu durum rekortmen yayıncıya kendini kanıtlamayı zorunlu hale getirdi. Çünkü suçlamalara göre bu rekor esnasında kendisi yardımcı ekipmanlar kullanıyordu.

Rekortmen Saouma, beklendiği gibi bu iddiaları reddetti. Ayrıca kendisi yayınlarında ekstra bir donanım ve yazılım desteği almadığını kanıtlama çabası veriyor. Kısacası yayınlarında artık beş kameralı bir kurulum ile yayın yapıyor. Kameralardan biri oyun kumandasını takip ediyor. Bir diğer kamera ise karşısındaki ekranları izliyor. Bir başka kamerada ise bilgisayarını görüyoruz. Başka kamerada ise masasının üstünü gösteriyor. Son olarak bir tane de standart yüzünü gösteren bir kamera kullanıyor. Kendisi konu hakkında şunları söylüyor:

“Şimdi de bana birilerinin hileci dediğini görmek istiyorum. Bundan sonra onların tamamen bundan habersiz gibi davranacağından eminim. Eğer bana dolandırıcı diyorsan yanılıyorsun. Bu kadar basit.”

Hile yapan yayıncıları araştıranlar Warzone Dünya Rekoru için şüpheli konuştu

Rekor konusundaki şüpheleri hile yaptığını düşündüğü yayıncıları analiz eden bir YouTuber’ın yayınıyla başladı. Yayıncı BadBoyBeaman, rekortmenin Cronus Pro programını kullandığını düşünüyor. Cronus Pro, bir bilgisayara takılan ve geri tepme gibi dezavantajları yok edebilen bir donanımın yazılımı olarak biliniyor. Donanım destekli hileler sıklıkla bu tarz inanılmaz performanslara gölge düşürüyor.

Rekortmen yayıncı ise iddialara Twitter’dan yanıt verdi. Bilgisayarında bu programın olduğunu kabul eden yayıncı bunu daha eskiden kullandığını açıkladı. Yayıncının iddiası programın bilgisayarında 2018’deki bir Call of Duty: WW2 etkinliğinden kalma olduğu yönünde. Sonuçta yayıncı Warzone’daki başarısının gerçek olduğunu kanıtlamakta iddialı.

Ne var ki araştırmacı Beaman, yeni bir videoda rekortmenin programı Mart 2021’de kurduğunu tespit ettiğini söyledi. Bu da Haziran’da gerçekleşen rekorun birkaç ay öncesine denk geliyor. Saouma ise bunun sebebinin uygulamaya gelen güncellemeler olduğunu söylüyor.

Sonuçta Saoma’nın rakipleri otomatik vuran hatta duvarların arkasını gösteren eski bir hileye başvurmadığı açık. Yani bu ismin oyuncu olarak yetenekli olduğu bariz. Ve fakat bunun rekor için yeterli olup olmadığını sizin takdirinize bırakıyoruz. Sonuçta hileler çevrimiçi oyunların kabusu olmayı sürdürüyor.

Diğer haberler:

>> Ethereum Madenciliği Değişiklikleri Ekran Kartı Talebini Azaltacak

>> Dijital Çin Parası Rekor Katılımla Geliştiriliyor: Bitcoin Yasaklarının Nedeni Belli Oldu