Microsoft Uygulaması Kullanıcıları Çileden Çıkardı: Tüm Dünyada Büyük Kesinti

Microsoft uygulaması
Google News Abone Ol

Dünyanın en çok kullanılan uygulamaları içerisinde yer alan Microsoft uygulaması Teams, beklenmeyen bir şekilde çöküş yaşadı. Özellikle Avrupa ve Asya merkezli bir problem olduğu ifade ediliyor.

Son dönemlerde Microsoft gözden düşmeye başladı. Her ne kadar işletim sistemi ve yazılım alanında kendisini ispat etmeye devam etse bile yine de kafaları karıştırıyor. Hatırlayacağınız üzere Windows 10 güncellemeleri neredeyse her seferinde problem ile karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine kullanıcılar çok daha fazla şikayet etmeye başladı.

Bugünlerde özellikle Microsoft şirketinin görüntülü konuşma uygulamaları sorunlarla yüzleşiyor. En gözde uygulamalar içerisinde yer alan Teams, beklenmeyen bir şekilde çöküş yaşadı. Bu çöküşün sonucunda uygulama adeta kullanılamaz hale geldi. Asya ve Avrupa’daki kullanıcıların neredeyse hiç bağlantı yakalayamadığı ifade ediliyor.

Microsoft uygulaması Teams Nisan boyunca çöküş yaşadı

Bu kadar fazla kullanıcısı olmasına rağmen en fazla çöküş yaşayan uygulamalar içerisinde yer alıyor. Elbette Teams uygulamasından bahsediyoruz. Nisan ayı boyunca neredeyse her hafta farklı bir çöküşe neden oldu. Kullanıcılar bazen en az 6 saat bu uygulamaya ulaşamadı. Her ne kadar uzun bir süre gibi görünmese bile işlerini buralardan yürütenler için zorlayıcı oluyor.

Microsoft uygulaması

Azure ve Xbox Live üzerinde büyük kesintiler yaşanmasa dahi yine de artık uygulamaların güncellenmesi gerekiyor. İşin aslına bakacak olursak Microsoft ara sıra güncellemeler yapıyor. Hatta konuyla ilgili güvenlik güncellemeleri yaptığını bile ifade ediyor. Fakat asıl tuhaf olan bölüm burada. O kadar güncellemeye rağmen yine de problem çözülemiyor.

Microsoft kullanıcı sayısının fazla olması işleri kötüye götürüyor

Herhangi bir platformun kullanıcı sayısının fazla olması aynı zamanda olumsuz sonuçlar ortaya çıkarıyor. Microsoft burada son derece iyi bir örnek diyebiliriz. Şirket kullanıcı sayısını arttırdıkça ortaya çıkan problem sayısı da artış gösteriyor.

Güncellemelerde ise daha fazla efor harcamak gerekiyor. Çok fazla kullanıcının bu uygulamayı kullanıyor olması ters etki yaratıyor. Hatta bazen Microsoft Google servislerini kullanmak zorunda kalıyor. Peki siz bu kesintiler hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Bill Gates Komplo Teorilerine Bir Yenisi Daha Eklendi: Bu Sefer Komplo Merkezi Türkiye

>> Windows 10 Düşük FPS Sorunu Güncelleme İle Çözüme Kavuştu


CEVAP VER