Bill Gates Komplo Teorilerine Bir Yenisi Daha Eklendi: Bu Sefer Komplo Merkezi Türkiye

Bill Gates aşılara çip

Bill Gates komplo teorilerine her geçen gün yenileri ekleniyor. Bu defa gündem tamamen Türkiye üzerine kurulu. Peki komplo teorisyenleri nasıl bir fikir ortaya atıyor? İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

.

Microsoft kurucusu Bill Gates küresel çapta büyük işlere imza attı. Mesela Windows işletim sistemi bile aslında devrim niteliğindeydi. Ayrıca yapay zeka ve HoloLens gibi teknolojilere yatırım yapması onu ön plana çıkaran etkenler arasında yer alıyor. Fakat işin tuhaf tarafı ünlü teknoloji girişimcisi artık bunlarla pek anılmıyor.

ABD merkezli yazılım şirketi olan Microsoft, Bill Gates tarafından kuruldu. Bu marka üzerinden ciddi bir gelir elde eden ünlü girişimci ise şimdilerde yatırımının çok daha farklı alanlara yapıyor. Mesela koronavirüs aşısı için en fazla çaba harcayan kişiler içerisinde yer aldı. Onun aşılara olan ilgisi tartışma konusu olmuştu. Şimdi ise Gates her yerden toprak alıyor.

Bill Gates komplo teorilerine inanan çok kişi var

Her ne kadar bu isimle ilgili ortaya atılan teoriler kulağa çok tuhaf gelse bile yine de ciddi bir kesim tarafından dikkate alınıyor. Onun geçtiğimiz günlerde ABD’den toprak aldığı söylendi. Ciddi miktarda bir toprak aldı ve böylece ABD’nin en büyük arazi sahibi oldu. Şimdi ise ortaya atılan iddialara göre Türkiye’den de toprak alıyor.

Bill Gates komplo teorilerine

Kastamonu gazetesi ve birçok gazete tarafından bu tür iddialar ortaya atıldı. Yapılan haberlerde Edirne ve Kırklareli gibi şehirlerin küresel ısınmada az etkilenecek yerler olması nedeniyle Bill Gates’in buralardan arazi aldığı ifade ediliyor. Kimileri ise biraz daha farklı düşünüyor. Onlara göre pandemi sonrasında dünya ekonomisi çökecek ve Bill Gates topraklar ile yeni ekonominin hakimi olacak.

Bill Gates büyük arazilerle ne yapmayı planlıyor?

Dünyanın en önemli girişimcileri arasında yer alan Bill Gates gerçekten de toprak biriktirmeye çalışıyor. Buna aslında biriktirmekten ziyade yeni çalışmalar yürütmek için satın alıyor diyebiliriz. Kendisi küresel iklim konusunda çok ciddi çabalar yürütüyor ve topraklar bunun sadece bir parçası.

Peki sizce Bill Gates neden sürekli toprak alıyor?

İlgili Haberler:

>> Türkiye Tam Kapanmaya Gidiyor: Peki Hangi Kurallar Uygulanacak

>> Bill Gates Koronavirüsün Bitiş Tarihini Verdi: Dünya Ne Zaman Normale Dönecek

. . . .