Microsoft, Yeni Bing’i Duyurdu: ChatGPT’den Daha Güçlü!

Microsoft, geçtiğimiz akşam gerçekleştirdiği özel bir etkinlikle yeni Bing’i görücüye çıkardı. Bu yeni versiyonun ChatGPT’den çok daha güçlü olduğu ve detaylı sonuçlar sunabilecek yeni nesil bir arama teknolojisi olduğu bildiriliyor. Öyle ki, yeni Bing’in geliştirilmesinde ChatGPT’nin yaratıcısı OpenAI’dan da ciddi destekler alındı.

Microsoft, yeni Bing’i tanıttı. Dün gece gerçekleştirilen etkinlikle görücüye çıkan yeni ürün, daha gelişmiş ve alakalı arama sonuçları sunabiliyor. Ayrıca, içerik hazırlama süreçlerinde de yardımcı olabiliyor.

Aşağıdaki görselden de görebileceğiniz üzere, bir gönderi hazırlarken yapay zekâ destekli yeni Bing de devreye girip önerilerde bulunabiliyor.

Microsoft, Yeni Bing'i Duyurdu: ChatGPT'den Daha Güçlü

“Yeni Bing ile tanıyın”

Yeni Bing’i denemek istiyorsanız, https://www.bing.com/new adresine gidebilirsiniz. Burada, şu an örnek amaçlı hazırlanmış bazı sorular var. Bu sorulara tıklayarak size sunulacak cevapları görebilirsiniz. Böylece önümüzdeki günlerde tam sürüm olarak sunulması beklenen yeni servis hakkında daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz.

Microsoft, bu yeni ürünüyle ilgili, “Gerçek sorular sorun. Tüm yanıtları alın. Sohbet edin ve oluşturun.” diyor.

Yeni Bing nedir?

Yeni Bing, web’de her aramada bir araştırma yardımcısı, kişisel planlayıcı ve yaratıcı iş ortağına sahip olmak gibi bir özelliktedir. Yapay zeka destekli bu özellikler kümesiyle:

Gerçek sorunuzu sorun. Karmaşık sorular sorarak Bing size ayrıntılı yanıtlar verir.

Gerçek bir yanıt alın. Bing, özetlenmiş bir yanıt sağlamak için web’de arama sonuçlarına bakarak arama sonuçlarını görüntüler.

Sohbet deneyiminde ayrıca, aramanızla ilgili farklı ve daha ayrıntılı yanıtlar almak için “Bunu daha basit bir şekilde açıklayabilir misiniz?” veya “Bana daha fazla seçenek ver.” gibi sohbet ve izleme soruları sorabilirsiniz.

Normal bir arama motorundan farklı

Yapay zekâ destekli yeni arama motoru, yeni bir arama türü sağlamak için mevcut Bing deneyiminde derleniyor.

Bing, ilgili bağlantıların listesini oluşturmanın ötesinde, size tek bir özetlenmiş yanıt vermek için güvenilir kaynakları web’de birleştirilmiştir.

Konuşma, kısa mesaj ve düşünme yönteminizi arayın. Bing, karmaşık aramalarınızı alır ve ayrıntılı bir yanıtı geri alır.

Bing, yaratıcı bir araç olarak kullanılabilir. Bir proje için yazı yazmanıza, hikaye yazmanıza ve hatta fikirlerinizi paylaşmanıza yardımcı olabilir.

Daha fazla Türkçe detay için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Depremzedelere Destekte Bulunan Otel ve Konaklama Tesisleri