Depremzedelere Destekte Bulunan Otel ve Konaklama Tesisleri

Kahramanmaraş’ta yaşanan büyük depremler sonucunda maalesef binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti, binlerce vatandaşımız da yaralandı. Bir yandan arama kurtarma çalışmaları devam ederken bir yandan da bölge halkının mağdur olmaması için gıda ve barında ihtiyaçları giderilmeye çalışılıyor. Bu bağlamda depremzedelere destekte bulunan otel ve konaklama tesislerinin listesi hazırlandı.

Otelz.com sitesi, depremzedelere destekte bulunan otel ve konaklama tesisleri listesini yayınladı. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz sayfada, şu an bölgede müsait olan otel ve konaklama tesislerinin adres ve telefon bilgilerini görebilirsiniz.

Depremzedelere Destekte Bulunan Otel ve Konaklama Tesisleri

An itibarıyla sitede yer alan bilgiler, Türkiye’deki ücretsiz otel sayısının 534, ücretsiz oda sayısının da 2261 adet olduğu yönünde. İsterseniz site üzerinden canlı destek de alabilirsiniz.

Eğer bir konaklama tesisine sahipseniz ve evsiz kalan vatandaşlarımıza yardım etmek istiyorsanız, yine site üzerindeki “Tesisinizi Ekleyin” başlığına giderek yönlendirmeleri takip edebilirsiniz.

Depremzedelere Destekte Bulunan Otel ve Konaklama Tesisleri

Depremzedelere destekte bulunan otel ve konaklama tesisleri.

Can kaybı maalesef artıyor

İki büyük depremin ardından bölgede can kaybı maalesef artıyor. Anadolu Ajansı’nda paylaşılan bilgilere göre şimdiye kadar 6 bin 234 vatandaşımız hayatını kaybetti. Yaralı sayısı ise, 37 bin 11 kişi. Bu rakamların daha da artmasından korkuluyor.

AFAD’ın verdiği bilgiler, iki büyük depremin ardından bölgede toplamda 648 artçı depremin meydana geldiği yönünde.

AFAD, bölgede şimdiye kadar 50 bin 818 adet yaşam çadırının kurulumunun tamamlandığını da bildiriyor.

Bu zorlu süreçte, özellikle sosyal medyada yayılan ve yanlış olduğunu düşündüğünüz bilgileri ihbar edebilir, böylece yanlış bilgi akışının önüne geçebilirsiniz

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak Dezenformasyon Bildirim Servisi’nin vatandaşların kullanımı için hazır olduğunu bildirdi. Bu uygulama, an itibarıyla Android ve iOS işletim sistemli akıllı cihazlar için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Dezenformasyon Bildirim Servisi Açıldı! Deprem Hakkında Yalan Haberleri Şikayet Edebilirsiniz

“Peki amaç ne?” diye soruyorsanız, özellikle sosyal medya platformlarında gezinen şüpheli ve gerçeği yansıtmadığını düşündüğünüz bilgileri bu uygulama aracılığıyla bildirebileceksiniz. Bu, bir nebze de olsa bilgi kirliliğini önleyebilir ve gerçekten yardım ihtiyacı olan bölgelere daha iyi hizmetler sunulabilir.

Fahrettin Altun’un konu hakkında paylaştığı tweet aynen şöyle:

Dezenformasyon Bildirim Servisi’ni Android işletim sistemli cihazınıza indirmek için tıklayın.

Dezenformasyon Bildirim Servisi’ni iOS işletim sistemli cihazınıza indirmek için tıklayın.

İlgili Haberler

>> WhatsApp Durum Güncellemeleri Yenilendi! Artık Pek Çok Özellik Var!