Millenicom, AKN ’siz paketlere erken geçiş yaptı

Millenicom, AKN ’siz paketlere erken geçiş yaptı

PAYLAŞ
Millenicom, AKN ’siz

Millenicom, BTK tarafından yapılan düzenleme ile yeni yıl itibarıyla son verilecek adil kullanım noktası yani AKN uygulamasını Aralık ayında kaldırma kararı aldı. 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenlemeyle; internet kullanıcılarının veri aktarım limitini aşması halinde bağlantı hızlarının düşürülmesine neden olan AKN (Adil Kullanım Noktası) uygulamasının 2019 yılı itibarıyla kaldırılacağı açıklanmıştı. Alternatif telekom sektörünün öncülerinden Millenicom, konuyla ilgili önemli bir adım attı ve BTK tarafından belirlenen sürenin dolmasını beklemeden, 2018 Aralık ayında adil kullanım noktasınıkaldırmaya karar verdi.

AKN ’siz pakete bir yıl önce geçiş yaptık 

Abonelerine en iyi müşteri deneyimi sunma hedefiyle kaliteli, dinamik ve hızlı hizmet vermeye odaklandıklarını söyleyen Millenicom Bireysel Pazarlama Direktörü Alper Karaer; AKN uygulamasını kaldırmalarına ilişkin bilgi verdi. ‘Gerçek Sınırsız’ paketiyle birlikte bir yılı aşkın süredir AKN’yi kaldırdıklarını ifade eden Karaer, “Abonelerimiz adil kullanım noktasız paketimize büyük ilgi gösteriyordu ve yeni abonelerimizin çok büyük bir kısmı da bu paketi tercih ediyordu. Aralık ayı itibarıyla adil kullanım noktalı paket kullanan abonelerimizi ve yeni abonelerimizi adil kullanım noktasız pakete geçirmeye başladık. BTK tarafından belirlenen sürenin dolmasını beklemeden böyle bir adım atarak sektöre bir kez daha öncülük ettiğimiz için mutluyuz” dedi.

AKN ’de tek istisna Avantajlı İnternet Kampanyası 

Avantajlı İnternet Kampanyası haricindeki tüm paketlerin adil kullanım noktasız olacağının altını çizen Karaer; “BTK’nın geçtiğimiz yıllarda başlattığı ve tüm telekom şirketlerinin günümüzde de sürdürdüğü ‘İnternetsiz Ev Kalmasın’ kampanyası kapsamında; abonelerimize sunduğumuz 4 Mbps’ye kadar 40 GB / 4 Mbps’ye kadar 20 GB internet paketlerimizde adil kullanım noktası sınırı bulunuyor. Kampanya ile 39,90 TL’ye 4 Mbps’ye kadar 40 GB AKN’li internet sunuyoruz. Yeni abonelerimizin de yararlanabileceği bu kampanya dışındaki tüm paketlerimizden adil kullanım noktasını kaldırıyoruz” diye konuştu.

Intel 50. yılına özel bir basın toplantısı düzenledi


CEVAP VER