MIUI 13 Tanıtıldı: İşte Yeni Güncellemeyi Alacak İlk Xiaomi Modelleri!

Xiaomi cihazlarda az bilinen

Xiaomi’nin MIUI 13 arayüzü tanıtıldı. İşte yakında yayınlanacak yeni güncellemeyi alacak olan ilk Xiaomi, Redmi ve Poco modelleri tam liste.

.

Xiaomi’nin MIUI arayüzünün bir hayli sevildiğini söyleyebiliriz. Fakat yıllardır söz konusu arayüzü bazı sorunlar ile uğraşıyor. İlk Xiaomi modellerinin tercih edilmeye başlandığı yıllarda, MIUI arayüzünde reklamlar görmekteydik. Fakat sonraki sürümlerde o sorunlara çözüm getirildi. Artık güncel MIUI sürümlerinde herhangi bir reklam ile karşılaşmıyoruz. Özellikle son 2 yılda yayınlanan MIUI güncellemelerini incelediğimizde, yeni özelliklerin kullanıcılara sunulduğunu ve herhangi bir optimizasyon sorununun artık yaşanmadığını söyleyebiliriz.

Son yayınlanan MIUI 12.5 güncellemesini genel olarak incelediğimizde de optimizasyon bazında herhangi bir sorun ile karşılaşılmadığını da belirtelim. Fakat genel olarak bu durumun model model değiştiğini de söyleyebiliriz. Çünkü bazı Xiaomi modelinde sorun yaşamayan MIUI arayüzü, bazı modellerde sorun yaşayabiliyor. Yakında yayınlanması beklenen MIUI 13 sürümünü alacak ilk modeller de ortaya çıktı. İşte MIUI 13 sürümünü ilk kullanacak olan Xiaomi modelleri tam liste.

MIUI 13 Tanıtıldı: İşte Yeni Güncellemeyi Alacak İlk Xiaomi Modelleri!

Xiaomi, gerçekleştirdiği etkinlikte pek çok cihazını kullanıcıların beğenisine sundu. Ayrıca bu cihazlarda kullanılacak olan MIUI arayüzü de tanıtıldı. Söz konusu arayüzün yeni sürümü MIUI 13 yeni özellikleri ile kullanıcıların karşısına çıktı. Yüz tanıma özelliğinin geliştirildiği arayüzde, ekosistemde bulunan cihazlar arasında iletişimi arttırmak için de çalışmalar yapıldı.

MIUI 13

Ayrıca farklı temaların kullanıcılar ile buluşturulduğu sürümde, yeni arayüz tasarımlarının da sunulduğunu belirtelim. Ayrıca MIUI 13 sürümü ile beraber farklı yazı tipleri de bulunuyor. İşte yeni sürümün güncellemesini alacak ilk modeller;

Xiaomi Mi 10T, Mi 10T Lite, Mi 10T Pro
Xiaomi Mi Note 10 , Mi Note 10 Lite , Mi Note 10 Pro
Xiaomi Mi 10 5G, Mi 10 Lite 5G , Mi 10 Pro 5G , Mi 10 Ultra
Xiaomi Mi CC9 Pro
Xiaomi Mi Mix Alpha
Xiaomi Mi 9 Explorer, Mi 9 Pro, Mi 9 Pro 5G
Redmi K30, Redmi K30 5G , Redmi K30i 5G, Redmi K30 5G , Redmi K30 Pro, Redmi K30 Pro Zoom, Redmi K30 Ultra

Redmi K20 Pro , Redmi K20 Pro Premium
Redmi 10X 4G, Redmi 10X 5G , Redmi 10X Pro 5G
Redmi Note 9 , Redmi Note 9S , Redmi Note 9 Pro , Redmi Note 9 Pro Max
Redmi 9 , Redmi 9A, Redmi 9C, Redmi 9i, Redmi 9 Prime
Redmi Note 8 , Redmi Note 8T , Redmi Note 8 Pro
POCO X3, POCO X3 NFC
POCO M2, POCO M2 Pro
POCO F2 Pro
POCO X2, POCO X2 Pro
POCO C3

> Don’t Look Up – Yukarı Bakma, ‘İzle’ Diyebileceğimiz Bir Film. İşte Konusu

. . . . .