MIUI 13 Güncellemesini Alan Telefon Yelpazesi Genişliyor!

Xiaomi MIUI 13.5 alacak

MIUI 13 güncellemesini alacak olan ilk akıllı telefon belli oldu. İşte kararlı güncelleme ile gelecek modeller hakkında ilk ayrıntılar.

Xiaomi’nin MIUI arayüzünün bir hayli sevildiğini söyleyebiliriz. Fakat yıllardır söz konusu arayüzü bazı sorunlar ile uğraşıyor. İlk Xiaomi modellerinin tercih edilmeye başlandığı yıllarda, MIUI arayüzünde reklamlar görmekteydik. Fakat sonraki sürümlerde o sorunlara çözüm getirildi. Artık güncel MIUI sürümlerinde herhangi bir reklam ile karşılaşmıyoruz. Özellikle son 2 yılda yayınlanan MIUI güncellemelerini incelediğimizde, yeni özelliklerin kullanıcılara sunulduğunu ve herhangi bir optimizasyon sorununun artık yaşanmadığını söyleyebiliriz.

Son yayınlanan MIUI 12.5 güncellemesini genel olarak incelediğimizde de optimizasyon bazında herhangi bir sorun ile karşılaşılmadığını da belirtelim. Fakat genel olarak bu durumun model model değiştiğini de söyleyebiliriz. Çünkü bazı Xiaomi modelinde sorun yaşamayan MIUI arayüzü, bazı modellerde sorun yaşayabiliyor. Yakında yayınlanması beklenen MIUI 13 sürümünü alacak ilk modeller de ortaya çıktı. İşte yeni sürümün kararlı sürümünü alacak olan yeni akıllı telefon.

MIUI 13 Güncellemesini Alan Telefon Yelpazesi Genişliyor!

Bildiğiniz üzere MIUI 13 güncellemesini alan Xiaomi ve Redmi modellerinin listesi genişliyoruz. Geçtiğimiz günlerde söz konusu güncellemeyi alacak olan yeni modeller açıklanmıştı. Sonunda Xiaomi’nin beklenen modeli MIUI 13 güncellemesini alıyor. Xiaomi’nin katlanır modeli Mi Mix Fold, MIUI 13 güncellemesini alan modeller arasında yer alıyor.

MIUI 13

Xiaomi’nin katlanır modeli Mix Fold’un ilgi gören katlanır akıllı telefonlar arasında yer aldığını biliyoruz. Genellikle Android 12 güncellemesinde katlanır akıllı telefonlarda optimizasyon sorunları yaşanmıştı. Özellikle uygulamaların optimizasyonu konusunda bazı sıkıntılar ortaya çıkmıştı. Fakat Xiaomi’nin MIUI arayüzünde, geçtiğimiz yıllarda karşımıza çıkan optimizasyon sorumlarının artık olmadığını söyleyebiliriz. Hatta yakın tarihte Mix Fold modellerine gelmeye başlayan MIUI 13 güncellemesi, optimizasyon taraflarında tüm sorunları çözecek. Ayrıca sistem ekranı tarafında görüntü sorunlarını çözen güncelleme, diğer ekranları da destekleyen gezinme tuşları ile karşımıza çıkıyor. Çift ekranlı modun daha verimli kullanımını sağlayacak olan yeni güncelleme, yakında tüm Mix Fold modellerinde kullanılabilir hale gelecek. Geçtiğimiz yıllarda gelen güncellemeler ile kıyasladığımızda, en köklü MIUI güncellemesi olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Snapchat Paylaşılan Hikayeler Özelliği Büyük Etkileşim Sağlayacak

>> iPhone Cihazların Kullanım Ömrü Belli Oldu: Sandığınızdan Daha Uzun