MSI GS66 Stealth ile dizüstü bilgisayarlar daha güçlü

MSI GS66 Stealth, MSI yeniden güçlendirmeyle piyasaya sunacağı dizüstü bilgisayar daha güçlü. Geçen yılki modelle tasarım olarak aynı gözükse de donanım olarak çok dahi iyi durumda. İşte detaylar.

MSI, bu yıl piyasa sürdüğü GS66 Stealth modeli donanım açısından müşterilerini memnun edecek gibi duruyor. Donanım olarak dizüstü bilgisayarda NVIDIA’nın yeni RTX 30 serisi ekran kartlarına sahip. Ayrıca dizüstü bilgisayarın ekranı 1440p bir çözünürlüğe sahip. Bu durum oyun severleri gayet memnun edecek gibi duruyor. Ekran ayrıca 240 Hz yenilenme hızına sahip. Çoğu dizüstü bilgisayar 60 Hz yenilenme hızına sahip. Bu demek oluyor ki diğer dizüstü bilgisayarlara göre 4 kat daha fazla kare görüntü sunduğu anlamına geliyor.

Geçen seneki modeli hem iş hem de oyun için tasarıya sahip bir dizüstü bilgisayardı. Ama göründüğü üzere bu sene ki modelle oyun kısmına biraz daha yoğunlaşmış. Dizüstü bilgisayarın içinde sekiz çekirdekli Intel Core i7 bir yonga setine sahip. Ayrıca 16 GB RAM bulunduran dizüstü bilgisayar çıkarılabilir alt paneli, iki DDR4-3200 bellek yuvasına (toplam 64 GB’a kadar destekler) ve iki M.2 Type-2280 SSD yuvasına sahip. GS66 Stealth çoğu yönden alacaklarını mutlu edecek gibi duruyor. Dizüstü bilgisayarın hiç kötü yönü yok diyemeyiz. Dizüstü bilgisayarın tasarımı ince olması ve içinde bulundurduğu ekran kartını bu dizüstü bilgisayara sığdırmanın bazı dezavantajları oluyor. Bu durum ekran kartının fanlarının biraz gürültülü çalışmasına neden oluyor.

 

MSI GS66 Stealth özellikler

Dizüstü bilgisayarın isterseniz diğer özelliklerine bir bakalım. GS66 Stealth tasarım olarak ince ve alüminyum bir çerçeveye sahip. Ayrıca dizüstünün ağırlığına baktığımızda yaklaşık olarak 2 kilo bir ağırlığa sahip. Bir önceki modelle aynı olarak ise bir RGB klavyeye sahip. Bağlantı noktalarında ise üç tane USB 3.2 A tipi, 2 USB-C bağlantı noktası ve  2,5 gigabit Ethernet bağlantısına sahip.

MSI’ın yeniden tasarladığı GS66 Stealth modeli hakkında düşünceleriniz neler? Bu dizüstü bilgisayar satışa çıktıktan sonra satın almayı düşünür müsünüz? Aşağıdaki yorum kısmında düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler

>>Vivo X60 serisi Console’da görüntülendi: Rakiplerini elemeye geliyor