Android vs iPhone Tartışmasına Bill Gates Son Noktayı Koydu!

Google Android reklamları

Başarılı girişimciler arasındaki yerini koruyan Bill Gates, Android vs iPhone tartışmasına önemli bir açıklık getirdi. Ayrıca bu iki işletim sistemi arasından hangisini tercih ettiğini de açıkladı.

İşletim sistemleri genellikle büyük tartışmaların konusu oluyor. Pek fazla detay ile uğraşmak istemeyen kişiler genellikle Android işletim sistemini tercih edebiliyor. Ayrıca gündelik hayat tarzına çok daha uygun olduğu düşünülüyor. Tüm bunlara ek olarak bu işletim sisteminde birçok uygulama ön yüklü olarak geliyor. Android kullanıcıları bu nedenle kendisini şanslı hissediyor.

Öte yandan iPhone kullanan kişiler ise iOS işletim sistemi ile birlikte gizlilik garantisi alıyor. Büyük oranda gizlilik sağlayan iOS sistemleri birçok avantaja sahip. Dışarıdan gelebilecek zararlı yazılımlara karşı daha hassas olan bu işletim sistemi ayrıca kullanıcılarına özel bazı işlemler sunuyor. Tüm bunlar iOS işletim sistemini özel kılıyor.

Android vs iPhone tartışmasına Bill Gates ne diyor?

Bugüne kadar ardı arkası bir türlü kesilmeyen tartışmalardan birisi de hiç şüphesiz Android ve iPhone cihazlar ile ilgili. Her iki işletim sisteminin de açıkları ve bazı avantajları var. Yani katı Android aşıkları ile iPhone tutkunları eşit oranda yanılıyor olabilir. Bu tür durumlarda genellikle ünlü girişimcilerin ne kullandığına bakılır.

Android vs iPhone

Her ne kadar iş dünyası daha çok iPhone cihazları tercih etse bile yine de Bill Gates Android işletim sistemini kullanıyor. Ona göre Android ile birlikte gelen Microsoft uygulamaları ona büyük kolaylık sağlıyor. Yani bir noktada Bill Gates işe ticari yönden bakıyor. Onun için Android işletim sisteminin Microsoft uygulamalarını ön yüklü bir şekilde getirmesi büyük öneme sahip.

Bill Gates her şeyi yakından takip etmek istiyor

İş dünyasının tanınan isimlerinden Bill Gates herşeyi daha yakından takip etmek için Android kullandığını açıkladı. Böylece tarafını seçmiş oldu. Bu açıklamaları Clubhouse isimli bir uygulamadan yaptı. Uygulamanın sadece iOS kullanıcılarına açık olması ise ayrı bir ironi konusu oldu.

Peki siz bu iki işletim sistemi arasından hangisini tercih ediyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Sosyal Medya Hırsızlığı Gündeme Bomba Gibi Düştü: Dikkatli Olun!

>> Kripto Para Vergisi Geldi: Ne kadar Vergi Ödenecek?