Netflix Aboneleri HBO Dizileri İzleyebilecek | İşte Detaylar

Netflix şifre paylaşma kısıtlaması

Netflix aboneleri HBO lisansı dizileri izleyebilecek. Netflix ve Warner Bros. Discovery, dünyanın en büyük eğlence şirketleri olarak daha fazla gelir elde etmek amacıyla yakın zamanda bir anlaşma imzaladı.

Bu anlaşma kapsamında HBO dizileri de artık Netflix’te yayınlanacak. İşte detaylar…

Netflix Aboneleri HBO Dizileri İle Buluşuyor

Son haberlere göre Warner Bros. Discovery ve Netflix arasında HBO içerikleri için lisans anlaşması yapıldığı doğrulandı. Birçok HBO yapımı, artık Netflix üzerinden izlenebilecek.

Bu anlaşma, dijital akış platformları arasındaki rekabeti daha da kızıştıracak. İlk olarak Netflix’e gelen HBO yapımı, popüler komedi dizisi Insecure oldu. 5 sezon boyunca ekrana gelen bu dizi, şu anda Netflix’in ABD kullanıcıları tarafından izlenebilir durumda. Türkiye’deki abonelere sunulup sunulmayacağı ise henüz belli değil.

Netflix aboneleri HBO

Ayrıca Band of Brothers, The Pacific, True Blood, Six Feet Under ve Ballers gibi diğer HBO dizilerinin de yakın zamanda Netflix’e ekleneceği tahmin ediliyor. Kaynaklara göre, dram türündeki True Blood, ABD’nin yanı sıra birçok ülkede de yayınlanacak. Bu da Türkiye’ye de gelebileceği anlamına geliyor.

Netflix Aboneleri HBO Dizileri İzliyor

Netflix, anlaşmanın detayları hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Dolayısıyla, yukarıda bahsedilenler dışında hangi HBO yapımlarının kütüphaneye ekleneceği belirsizliğini koruyor. Aboneler ise Game of Thrones ve The Last of Us gibi dünya çapında popüler olan dizilerin de Netflix’te yayınlanmasını bekliyor.

Warner Bros. Discovery, HBO içeriklerini Türkiye’de yayınlamak için BluTV adlı yerli bir platformla lisans anlaşması yapmış durumda. Game of Thrones ve The Last of Us gibi popüler diziler, şu anda BluTV üzerinden izlenebiliyor. Warner Bros. Discovery’nin Netflix ile olan anlaşmasının BluTV üzerinde nasıl bir etki yaratacağı ise henüz belirsiz.

Bu durumda, bazı içeriklerin BluTV’den kaldırılıp Netflix’e taşınabileceği veya her iki platformda da yayınlanabileceği düşünülüyor. Ayrıca, belki de sadece BluTV’ye özel içerikler de olabilir. Şu anda bir belirsizlik söz konusu.

İlgili Haberler:

>> Apple Vision Pro’da Fiziksel Kontrolör Olacak mı? Üretim Süreci Zor İşliyor Gibi…