Netflix Terminatör Animesi Hazırlığında!

Netflix Terminatör Animesi ile büyük seçkisini daha da genişletecek

Ghost in the Shell’i de yapan Japon animasyon stüdyosu I.G, Netflix için Terminatör animesi hazırlıyor. Bu yapımla birlikte Netflix’in atakta olduğu anime yatırımları artarak sürüyor.

Netflix, Terminatör evreninde geçen bir animasyon dizisi için ünlü Japon anime stüdyosu Production I.G ile anlaştı. Öncelikle şirket, projeyi süper kahraman yapımı Project Power’ın yazarı Matt Tomlin’e emanet etti. Bunun yanında efsanevi manga Ghost in the Shell’in televizyon yapımlarını yapmakla ünlenen stüdyo Tomlin’le çalışacak. Ancak şimdilik yapım hakkında pek fazla bilgi bulunmuyor. Lakin yapımın Terminatör’ün karışık zaman çizelgesi içinde yeni ufuklar açacağı kesin.

Bu yapım Netflix’in Prodution I.G ile ilk ortaklığı olmayacak. Stüdyo Ghost in the Shell’in ötesinde Psyco-Pass dizisinin animatörü ve popüler spor animesi Haikyu’yu barındırıyor. Bununla birlikte Netflix ise bu stüdyoyla ortaklığında ikinci sezonu merakla beklenen B:The Beginning için de çalışıyor. Bu yapım ilk olarak Perfect Bones adıyla duyulmuştu ve 2018’de başlamıştı.

Netflix’in Japonya ve anime üzerine çalışan başkan yardımcısı bu yapım hakkında bir açıklama yaptı. “Terminatör şimdiye kadar yaratılmış en ikonik bilim kurgu hikayelerinden biri. Ayrıca gittikçe dünyamızla daha da alakalı hale geliyor. Yeni animasyon dizisi bu evreni daha önce hiç olmadığı bir yönden keşfedecek. Makineler ve insanlar arasındaki destansı savaşta izleyiciler bu harika yeni yapımı deneyimlemeleri için sabırsızız.” ifadelerini dile getirdi.

Netflix Terminatör Animesi ile büyük seçkisini daha da genişletecek

Netflix’in animelerde büyük yol katettiğini söylemek gerek. Şimdiden birçok türde çeşitli animasyon seçeneği platformda yer alıyor. Özellikle son beş yılda platformda birçok özel yapım ve popüler anime yer aldı.

Son birkaç yılda çok sayıda platform var olan animelerin haklarını aldı. Bunun yanında kullanıcıların ilgisini çekecek birçok özel yapıma da imza attı. Amerikan yayın platformları bu süreçte Japon animelerine büyük yatırım yaptı diyebiliriz. Örneğin geçen yılın sonlarında Sony, anime yayın hizmeti Crunchroll’u satın almak için 1,2 milyar dolar harcadı. Bu da animelerin ne kadar ilgi toplayan yapımlar olduklarını bize tekrar hatırlattı.

Bununla ilgili önemli bir Netflix istatistiği de var. Ekim 2019 ve Eylül 2020 arasında 100 milyondan fazla hane Netflix’te en az bir anime bölümü izledi. Yani animelerin sadece niş bir kitleye hitap etmediğini, büyük bir kesmin bu yapımları severek izlediğini söylesek yanlış olmaz.

Diğer haberler:

>> Netflix’te Mart Ayı Takvimi Yine Dopdolu

>> YouTube Android kullanıcılarını sevindiren güncelleme