YouTube Android kullanıcılarını sevindiren güncelleme: İşte detaylar

Sevilen Android Uygulaması Marketten Kalkıyor

YouTube, Android kullanıcıları yakında yeni bir güncelleme ile karşılaşacak. İşte Android kullanıcılarını sevindirecek o özellik…

YouTube, Android kullanıcılarını mutlu edecek bir özellik ile karşımıza çıktı. Bildiğiniz üzere YouTube platformunda, masaüstü sitesi üzerinden 8K çözünürlüğe kadar video izlenebiliyor. Fakat işin mobil kısmına baktığımızda ise bu çözünürlük 2K olarak kalıyor. Bunun en büyük sebebi 4K ekrana sahip telefonların popülerleşmemesinden kaynaklanıyor olabilir. Fakat söz konusu modeller bir hayli arttığı için YouTube’da boş durmadı. Yakında yayınlanacak olan güncelleme ile birlikte artık mobil uygulamadan dahi 4K çözünürlüğüne erişebileceksiniz. Üstelik bu özelliği kullanabilmeniz için 4K çözünürlüğünde bir ekrana sahip olmanıza bile gerek yok. İşte ayrıntılar.

YouTube, yeni güncelleme ile Android kullanıcılarına  4K seçeneğini sunaca­k

YouTube yeni gelen güncelleme ile birlikte Android uygulaması üzerinden HDR destekli 60 FPS videoları 4K çözünürlüğünde oynatabilece­k. İlk olarak 13 Şubat’ta yayınlanan güncelleme ile söz konusu özellik kullanıcılara sunulmaya başland­ı.

Youtube Android

Yeni güncelleme sayesinde Telefonunuzun ekran çözünürlüğü 4K olduğu takdirde, 4K videoları rahatlıkla izleyebileceksiniz. Eğer telefonunuzun ekranı 4K çözünürlüğünde değil ise yine de bu özellikten yararlanabileceksiniz. 4K çözünürlüğünde bir video açtığınızda kalite ayarları kısmında 2160p seçeneğini işaretleyebileceksiniz. Fakat ekranınız 4K olmadığı için, her ne kadar veriyi 4K olarak alsanız da ekranınızın maksimum desteklediği çözünürlüğü alacaksınız. Eğer yeni özelliği test etmek isterseniz herhangi bir 4K video ile bu özelliği deneyebilirsiniz. Fakat normal zamanda video izlemek istiyorsanız ve 4K çözünürlüğünde ekrana sahip telefonunuz yoksa kullanmamanızı öneriyoruz. Çünkü 4K kalitesine erişemediğiniz gibi aynı zamanda boşuna internet harcamış olacaksınız.

Genellikle Netflix, Youtube gibi platformlar, yeni özelliklerini ilk olarak Android kullanıcılarına sunmaktaydı. Fakat yeni gelen 4K çözünürlük seçeneği güncellemesi, yaklaşık bir yıl önce iOS 14 ile birlikte Apple kullanıcılarına çoktan gelmişti.

Eğer siz de yeni özelliği test ettiyseniz yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için beklemede kalın

İlgili Haberler

>> VAIO, bir ilki gerçekleştirerek karbon fiber gövdeli dizüstü bilgisayarını tanıttı

>> Barış Özcan Mars Perseverance Aracının İnişini Canlı Yayınladı: İşte O Görüntüler (Video)