NFT Projesi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor

Instagram NFT özelliği

NFT projesi seçerken bazı detaylara mutlaka dikkat etmek gerekiyor. Eğer bunu yaparsanız çok daha sağlıklı bir blockchain dünyasına sahip olabilirsiniz.

Küresel çapta kripto para birimleri ilginç gelişmeler kaydediyor. Bu durum aynı zamanda kullanıcılarda kafa karışıklığı yaratıyor. Ancak işin çok daha farklı bir boyutu var. NFT olarak adlandırılan projeler bu aralar diğerlerine göre çok daha fazla ilgi çekiyor.

Bu alanda uzun yıllardır çalışan uzmanlar birçok öneride bulunuyor. Onlara göre her NFT doğru bir projedir demek yanlış. Bazı detaylara fazlasıyla dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle Twitter veya diğer sosyal medya platformlarından yapılan yönlendirmelere kulak asmamak gerektiği belirtildi.

NFT projesi seçerken bazı detaylara dikkat edin

Twitter platformu üzerinden birçok kişi çeşitli NFT koleksiyonlarına yönlendirilebiliyor. Bu durum aynı zamanda onların dolandırılmasına neden oluyor. Uzmanlar ayrıca proje seçerken ekibin anonim olmamasına dikkat ediyor. Elbette bazen anonim ekiplerden çok sağlam işler çıkabiliyor. Ancak uzmanlar bu konuda daha dikkatli olunması taraftarı.

NFT projesi seçerken

NFT gibi projelerde genelde grup kendisini discord üzerinden tanıtmaya çalışıyor. Böylece onların aslında tam olarak neyi amaçladığı daha net görülebiliyor. Uzmanlar discord gibi kanalların mutlaka takip edilmesi gerektiğini söylüyor. Eğer alacağınız NFT projesi iyi bir discord sunumuna sahipse pozitif etki yaratabilir.

NFT’nin hangi blockchain ağında olduğuna dikkat edin

NFT projelerinin hangi blockchain ağlarında olduğuna dikkat edin. Solana, Ethereum veya Avalanche gibi ağlar şu anda en aktif kullanılan NFT platformları. Eğer bunlar içerisinden size en uygun olanı seçerseniz risk bakımından daha güvende olabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak teknik ekibe dikkat etmenizi öneriyoruz. NFT projeleri satın alırken teknik ekip eğer güçlü ise bu konuda biraz daha pozitif yaklaşabilirsiniz. Ne yazık ki bazı ekipler teknik bakımdan yeterli düzeyde değil. Bu durum projeyi riske atabiliyor. Peki sizin NFT projeleri seçerken dikkat ettiğiniz detaylar neler?

İlgili Haberler:

>> Konftel Cam20 Konferans Kamerası Artık Zoom Sertifikalı

>> Konftel Üç Yıl Art Arda Resmi Sertifikayı Aldıktan Sonra İklim Nötr Ortamını Güçlendiriyor