Nokia 6G Açıklaması Yok Artık Dedirtti: Bildiğiniz Film Senaryosu

Nokia 6G açıklaması

Nokia 6G açıklaması yaparak kullanıcılarda büyük bir şaşkınlık yarattı. Nokia tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda teknoloji dünyasının ilerleyen yıllarda çok daha farklı görüneceği ortaya çıktı.

Dünyanın kaybolan teknoloji devleri içerisinde yer alan Nokia kendisini ara sıra belli ediyor. 2030 yılına kadar ticari anlamda 6G teknolojisinin yaygınlaşmaya başlayacağını söyleyen Nokia bu konuda iddialı. Özellikle küresel çapta bu yeni teknolojilerin çok büyük değişiklikler yaratacağını düşünüyorlar.

Nokia CEO’su Pekka Lundmark tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda Dünyanın 6G süreci ile birlikte çok büyük değişiklikler yaşayacağını görüyoruz. Yapılan açıklamalarda bazı ülkelerin 5G teknolojilerini görmeden 6G’ye geçme ihtimallerinin olduğu belirtildi.

Nokia 6G açıklaması kafa karıştırdı

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan ve şu anda bile önemli bir konuma sahip olan Nokia yeni değişikliklere gidiyor. Bu değişikliklere baktığımızda öncelikle akıllı telefonların tarihi olacağını görüyoruz. Akıllı telefonların yerine yüksek bir ihtimalle giyilebilir teknolojik ürünler gelecek.

Nokia 6G açıklaması

Bu tür teknolojilerin doğrudan insan vücuduna entegre edileceğini söyleyen CEO değerlendirmelerine devam etti. Yaptığı değerlendirmede insan vücudu ile teknolojinin hiç olmadığı kadar bir araya geleceğini belirtti. Aslına bakacak olursak birçok şirketin temel amacının bu olduğunu görüyoruz.

Türkiye 6G teknolojisine hazır mı?

Türkiye gibi ülkelerin 6G teknolojisine hazır olması için öncelikle 5G altyapısını tamamlamış olması gerekiyor. Ancak ne yazık ki bu pek mümkün değil. Henüz 5G bile tam olarak ülkede oturmadı. Bu nedenle 6G ile ilgili konuşmak için biraz erken.

Önümüzdeki yıllarda bu yeni Teknoloji artık hayatımızın her noktasında yer alacak. Bu nedenle yeni teknolojilerden kaçmak pek mümkün değil. Özellikle 6G gibi son derece kritik teknolojiler stratejik öneme sahip. Giyilebilir teknolojilerin 6G ile kullanılması halinde teknoloji çok başka bir yere doğru evrilecek. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Samsung 6G Açıklaması Herkesi Heyecanlandırdı: Rekor Hız Elde Ettiler

>> TECNO Camon 16 6GB/128GB inceleme: Ödenecek Bedele Değer mi?