Elon Musk Sahte Kripto Para Videosu Bu Kadar Da Olmaz Dedirtti

Büyük şirketlerin CEO'ları

Elon Musk sahte kripto para videosu fena halde kafa karıştırdı. Dünyanın en zengin insanlarından bir tanesi olan Elon Musk hakkında sahte bir video ortaya çıktı.

Kripto para dünyasında çok yeni gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmeler nedeniyle dolandırıcılar adeta dijital varlıklar üzerinden çeşitli faaliyetler yürütmeye başladı. McDonald’s ödemelerde Dogecoin kabul etme aşamasına geldi. Her ne kadar bu henüz gerçekleşmese bile yine de böyle bir ihtimal ortaya çıktı.

Kripto paraların kabul edilmesi ile birlikte sektör fazlasıyla hareketlendi. Bu durum aynı zamanda dolandırıcılara fırsat yarattı. Konuyla ile ilgili bir sahte video yayınlandı ve sanal dünya adeta çalkalandı. Dünyanın en zengin insanlarından bir tanesi ile ilgili yayınlanan bu video adeta viral oldu. Birçok kişi bununla ilgili yorum yaptı.

Elon Musk sahte kripto para videosu

Elon Musk dijital varlıklar konusunda dünyanın en fazla bilinen isimleri içerisinde yer alıyor. Kendisi genellikle manipülasyonlar ile büyük bir gelir elde ediyor. En azından söylentiler bu yönde. Elbette bununla ilgili kesin bir kanıt yok. Kendisinin bir sahte videoda kripto para ticaret platformunun olduğunu söylemesi bu nedenle inandırıcı oldu.

Elon Musk sahte kripto

Elon Musk kripto paralarla ilgilendiği için kimse bu sahte videoyu yadırgamadı. Videoda kripto para yatırma işlemlerinde yüzde 30 oranında getiri sağlandığı ifade edildi. Musk bu video içerisinde herkesin kolay bir şekilde para kazanabileceğini söylüyor. Elbette video tamamen sahte.

Bu tür videolara inanan kişiler var

Kripto para dünyası gerçekten de manipülasyona fazlasıyla müsait. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl milyonlarca dolarlık Bitcoin dolandırıcılar tarafından çalınmıştı. Kurbanların sayısının fazla olması dolandırıcıların iştahını kabartıyor.

Dünyanın en zengin insanlarından bir tanesi olarak bilinen Elon Musk ile ilgili yayınlanan bu video benzer etki yarattı. Dolandırıcılar muhtemelen birçok kişiden kripto para çalmayı bu video ile başardı.

İlgili Haberler:

>> Kripto Paralarda Yükseliş Ne Zaman Gelecek? Analistler Açıkladı

>> Kripto Paralar Psikolojik Bozukluğa Neden Oluyor: Uzmanlar Uyardı