Elon Musk Davalar İle Karşı Karşıya: Onu Şimdi Kimse Koruyamayacak

Elon Musk Twitter

Elon Musk davalar ile karşı karşıya kalacak gibi görünüyor. Özellikle son dönemlerde onu koruyacak kimsenin olmadığını görüyoruz.

Dünyanın en önemli girişimcileri içerisinde yer alan Elon Musk bazı problemler yaşıyor. Aslına bakacak olursak onun tüm bu problemleri yasalardan kaynaklı. Kendisi Twitter hisselerini manipüle etme nedeniyle büyük bir problem yaşıyor.

Hatırlayacağınız üzere Elon Musk Twitter hisselerini alacağını söylemişti. Fakat hemen ardından yeni bazı açıklamalar yaptı. Bu açıklamalara baktığımızda platformdaki hesapların sahte olduğu yönünde değerlendirme yaptığını görüyoruz. Milyarder iş insanı sahte hesap oranının yüzde 5’ten daha yüksek olduğunu söyledi.

Elon Musk davalar ile yüzleşmek zorunda

Ünlü girişimci Elon Musk Twitter hissedarları tarafından dava süreci ile karşı karşıya kaldı. Sahte hesap oranının yüzde 5’ten daha fazla olduğunu belirten ünlü iş insanı böylece Twitter’ın alım sürecini askıya almış oldu. Bu durum hissedarlar arasında rahatsızlık yarattı.

Elon Musk davalar

Elon Musk ile ilgili yapılan açıklamalara baktığımızda kendisinin yasaları ihlal ettiğini görüyoruz. Yaptığı olumsuz açıklamalar Twitter platformunu satın alma anlaşmasındaki hükümlere açıkçası pek uygun değil. Bütün bu iddialar nedeniyle kendisi San Francisco eyaletindeki federal bölge mahkemesinde yargılanabilir.

Dava süreci devam ediyor

Elon musk ile ilgili dava süreci devam ediyor. Açıkçası kimse bu davanın nasıl sonuçlanacağını bilmiyor. Muhtemelen kendisi hakkında herhangi bir hapis cezası verilmeyecek. Ancak esas önemli konu ne kadarlık bir ceza alacağı ile ilgili. Bazıları onun bitirilmek istendiğini bile düşünüyor. Yani Elon Musk gibi bir girişimci tarihten silinebilir.

Özellikle son dönemlerde finans piyasasında radikal değişikliklerin ortaya çıkmasına neden olan Elon Musk endişe yaratıyor. Kendisinin bir süre daha spekülasyon yapması halinde başı büyük belaya girecek. Özellikle Twitter ile ilgili yaşanan gelişmeler hissedarları adeta çıldırttı. Peki siz yaşanan tüm bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk, Twitter ‘ı Almaktan Vazgeçer mi?

>> Twitter Yanlış Haberleri Engelleyecek: İşte Yepyeni Sistem