Hogwarts Legacy Multiplayer Modu Geliyor: HogWarp!

Hogwarts Legacy, şu sıralar milyonlarca oyuncu tarafından heyecanla oynanan oyunlardan bir tanesi. Harry Potter evrenini enine boyuna deneyimleyebiliyor ve yeni detaylar keşfedebiliyorsunuz. Oyun, yalnızca senaryo modu üzerine kurulu bir sisteme sahip. Peki ya multiplayer, yani çoklu oyuncu modları olsa nasıl olurdu? Evet, bazı mod yapımcıları bunun için çalışmalara başlamış bile.

Hogwarts Legacy’ye çoklu oyuncu modu geliyor! The Together Team, Warner Bros.’un milyonlar satan oyunu için bir mod hazırlığı içerisinde. Aşağıdaki videodan da görebileceğiniz üzere, oyunun senaryo modunu aynı anda 10 oyuncuyla deneyimleme şansınız olabilir.

Hogwarts Legacy multiplayer modu: HogWarp

Evet, bunun üçüncü parti bir mod olduğunu söyleyelim. Yani ilgili yapımcı stüdyo tarafından geliştirilen resmi bir eklenti değil bu. Öte yandan PC platformundaki en güzel detaylardan bir tanesi de “modlanabilirliktir.” Bu, pek çok yazılımın modifiye edilmesine ve yeni eklentilerle daha işlevsel hallere getirilmesine imkân sağlar. Hogwarts Legacy de bu yolda gidiyor gibi.

The Together Team’ın hazırladığı moda dair 10 dakikalık oynanış videosunu aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca ekibin Discord sayfasına erişim için de buraya tıklayabilirsiniz.

Evet, video itibarıyla henüz pek bir şey yapılamıyor, ama görüleceği üzere pek çok farklı oyuncu aynı anda hareket edebiliyor. Bu da oyunun yakın zamanda co-op, yani takım halinde oynanabileceğini işaret ediyor. Arenalarda tek başınıza değil de koca bir büyücü takımıyla hareket etmek haliyle daha kolay olacaktır. Yine de, zorluk seviyesinin de buna göre yeniden düzenlenmesi gerekecektir.

Hogwarts Legacy, şimdiye kadar hazırlanmış en iyi Harry Potter oyunu!

Oyun, şimdiye dek hazırlanmış en detaylı ve ilgi çekici Harry Potter oyunu. Size onlarca saatlik oyun süresi sunuyor, ki bu süreçte pek çok gizemi çözüyor ve heyecanlı maceranın başrolünde yer alıyorsunuz. Yine de, hikâyesinin biraz zayıf kaldığını düşünüyorum. Süreçte hikâyeden kopuşlar da yaşanabiliyor.

Hogwarts şatosu ve çevresi, oldukça detaylı tasarlanmış. Gece ve gündüz döngüsünün de bulunduğu açık dünya sistemli harita, bir yandan pek çok tehlike sunuyor, bir yandan da huzurlu gezintilere imkân sağlıyor.

Oyunun PC tarafında an itibarıyla optimizasyon sorunlarının devam ediyor olması can sıkıyor. Muhtemelen performans iyileştirmeleri için en az bir yama daha gelecektir.

Hogwarts Legacy Multiplayer Modu Geliyor: HogWarp!

İlgili Haberler

>> Arnold Schwarzenegger, FUBAR ile Geri Dönüyor! İşte İlk Fragman!