NVIDIA GeForce NOW Politikasında Büyük Bir Değişikliğe Gitti!

NVIDIA GeForce NOW Politikasında Büyük Bir Değişikliğe Gitti!

geforce now

GeForce NOW bulut oyun platformlarının en popülerlerinden biri. Geçmişi 2013 yılına kadar uzanan platform bu yılın başında resmen kullanıcıları ile buluşmuştu ve büyük ilgi ile karşılanmıştı. Bunda, kendinden önce yayınlanan Google Stadia’nın hayal kırıklığı yaratmasının payı da yadsınamaz elbet.

GeForce NOW bilgisayarların yanı sıra cep telefonlarını da desteklemesi ile ilgi çekti. Ayrıca daha önceden satın aldığınız bir oyuna, tekrardan satın almak için para ödeme zorunluluğu bulunmaması da birçok kullanıcının bu platforma geçişini kolaylaştırdı. Ne var ki NVIDIA’nın oyun yayımcılarına karşı olan tutumu platform için işlerin biraz zora girmesine neden oldu. Öyle ki çok geçmeden Activision Blizzard, Bethesda ve 2K Games gibi büyük yayımcılar oyunlarını platformdan birer birer çektiler.

GeForce NOW Platformuna Katılım için Son Tarih 31 Mayıs

Öte yandan platformun oyun kütüphanesi de gelişmeye devam ediyor. Ancak sektörün dev isimleri olmadan platformun tercih edilmesi pek de olası değil. Bunu gören NVIDIA yöneticileri hangi oyunların Geforce NOW’da yer alacağına ilişkin büyük bir değişikliğe gittiler. Yapılan açıklamada 200’den fazla yayımcının sistemi destekleyeceğini taahhüt ettiği belirtildi. Bundan sonra yalnızca yayımcılar tarafından seçilen oyunların sistemde yer alacağı duyuruldu. 31 Mayıs tarihine kadar seçilmemiş oyunlar ise Geforce NOW platformundan kaldırılacak. Böylece NVIDIA artık ansızın oyunları platform dışına çıkarmak zorunda kalmayacak.

geforce now

NVIDIA 27 Mayıs tarihi itibariyle GeForce NOW’da yer alan oyunların, oyunlarının yer alacağını taahhüt eden yayımcıların ve 31 Mayıs itibariyle de platformdan kaldırılacak oyunların bulunduğu bir liste yayımladı. Son tarih 31 Mayıs olması nedeniyle elbette bu listelerde değişiklikler de olabilir. Şimdilik 90 kadar oyun platformu terk ediyor görünüyor. Bu oyunlar arasında Football Manager ve Project Cars serileri, Total War: Three Kingdom, Yakuza 0 ve Yakuza Kiwami gibi popüler yapımlar da bulunmakta.

GeForce NOW kütüphanesi büyümeye devam ediyor!

GeForce NOW platformunda oyunlarının yer alacağı belirtilen yayımcılar arasındaysa Electronic Arts, Atari Inc, Namco Bandai, Ubisoft, Deep Silver, From Software, Valve ve THQ Nordic gibi büyük isimler bulunsa da Activision Blizzard, Bethesda ve 2K Games’in listede olmaması dikkat çekiyor.


CEVAP VER