Samsung Noktayı Koydu: Piyasanın En Güçlüleri Geliyor

Galaxy Z Fold 5

Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modellerinin kullanacağı işlemci belli oldu. İşte ülkemizde de satışa sunulacak olan Geekbench listelerinde görülen yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Samsung’un katlanabilir akıllı telefon modellerinin önümüzdeki aylarda tanıtılması bekleniyor. Hatta bazı kaynaklara göre yeni modeller Ağustos ayında kullanıcıların beğenisine sunulabilir. Bu yıl iki akıllı telefon serisinden de beklenen katlanır akıllı telefonlar gelecek. Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modellerinin önümüzde aylarda gerçekleşecek olan etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

Uzun süredir iki model hakkında birçok ayırtıya şahit olmuştuk. Örneğin yıllardır özellikle Z Flip serisinde karşımıza çıkan menteşe boşluğu gibi sorunların, son yıllarda tanıtılan rakip şirketlerin katlanabilir akıllı telefon tarafında çözüldüğünü biliyoruz. Bu yüzden önümüzde aylarda tanıtılacak Z Flip serisinin yeni modelinde menteşe boşluğu serinin son bulması bekleniyor. Z Fold serisinde yer alan kat izi sorunu da çözülecek. Ayrıca iki modelin kullanacağı işlemciler belli oldu. İşte Geekbench listelerinden geçen Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modelleri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar

Samsung Yakında Gelecek Fold ve Flip Modellerinin İşlemcisi Belli Oldu!

Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modellerinin Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip olacağı ortaya çıktı. Söz konusu işlemcinin, Android tarafında en güçlü akıllı telefon olarak karşımıza çıkacak modellerde kullanılacağını belirtelim. Çünkü Samsung ve Qualcomm anlaşması neticesinde, Qualcomm’un Samsung için özel ve hız aşırtmalı bir işlemci kullanılacağı biliyoruz. Bu yüzden Z Fold 5 ve Z Flip 5 modelleri, hem Android camiasının hem de katlanabilir akıllı telefonlara kıyasla en gülü işlemciye sahip olacak.

samsung

Z Flip 5 modelinin Geekbench listelerinde ortaya çıkan detayları incelediğimizde ise, söz konusu modelin tek çekirdeklide 2.030, çok çekirdeklide ise 5.213 puan aldığını görmekteyiz. 8 GB RAM’e sahip olacağı kesinleşen modelin, Android 13 ile kutudan çıkağını da biliyoruz. Yeni modellerin tam olarak tanıtım tarihinin henüz belli olmadığını belirtelim. Bununla beraber iki katlanabilir modelin de hız aşırtmalı işlemci ile gelmesi, rakiplerine karşı önemli bir avantaj yakalamalarını sağlayacaktır. Önümüzde günlerde Samsung’un yeni katlanabilir modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> 5 Saat İçinde 100 Binden Fazla Satılan Telefon!