Online Alışveriş Siteleri Büyük Yatırımlar Almaya Devam Ediyor: Milyonlarca Dolarlık Destek Verildi

Trendyol ve Rekabet Kurumu

Online alışveriş siteleri her geçen gün daha fazla yatırım almaya devam ediyor. Özellikle son dönemlerde bu platformlara verilen desteklerin ciddi miktara ulaştığı görülüyor. Hadi gelin konuyla alakalı tüm detaylara birlikte bakalım.

Panini süreci boyunca birçok şirkete destek sunan e-ticaret platformları hiç durmadan çalışmaya devam ediyor. Şu anda bu tür web siteleri içerisinde Trendyol ilk sıralarda yer alıyor. Bugüne kadar platforma çok fazla destek verildiğini söyleyebiliriz. Alibaba Trendyol şirketinden yaklaşık olarak yüzde 3’lük hisse daha aldı. Bu durumda Nisan 2020 gibi 3,75 milyar dolar olan değerleme artış gösterdi.

Trendyol şu anda yaklaşık olarak 11 milyar dolar değerleme ile güçlü bir konumda duruyor. Türkiye’nin en büyük şirketleri arasına bu sayede girdi. Fakat onun için yeterli olmadı. İlk başlarda küçük bir girişim olarak kendisini piyasaya sunan bu firma şimdilerde ileri boyutlara ulaştı. Gelen bazı detaylara göre yeni bir yatırım aldı.

Online alışveriş siteleri her geçen gün daha fazla büyüyor

Şirketin hissedarları kuruculardan ve Alibaba şirketinden oluşuyor. Fakat işin asıl tuhaf tarafı Alibaba firması mevcut hisselerin yaklaşık olarak yüzde 86,5 gibi bir bölümünü elinde tutuyor. Kurucular ise yüzde 14 civarında bir hisse ile şirkette söz sahibi olmaya çalışıyor. Muhtemelen kısa bir süre içerisinde Alibaba bu firmanın tüm hisselerini alacak.

Online alışveriş siteleri

Trendyol şu anda yemek sektörü içerisinde de yer almaya çalışıyor. Ayrıca şirket daha fazla yatırım alabilmek için yeni kişilerle görüşüyor. Şu anda 330 milyon dolar kadar bir destek almayı başardı. Bu gerçekten de son derece iyi bir rakam diyebiliriz. Böylece firma birçok konuda daha değerli hale gelecek.

Trendyol gibi e-ticaret sitelerine ilgi büyük

Gelen son detaylara göre Trendyol tarzı e-ticaret platformlarına ilgi son derece büyük. Pandemi süreci nedeniyle insanların daha çok internet üzerinden alışveriş yapması buraya doğru yönlendirdi. Ayrıca her geçen gün değerleme miktarı daha fazla büyüyor.

Peki sizin Trendyol gibi e-ticaret sitelerinden beklentileriniz neler

İlgili Haberler:

>> Hazır E-ticaret Paketleri ile E-ticaret Yapmanın Kolaylıkları

>> Jeff Bezos Gündeme Gelen Amazon Çalışma Koşulları Hakkında Konuştu