Amazon Para İadesi Yapıyor: Milyonlarca Kullanıcıya Para İadesi

Amazon Tesla çalışanlarını

Dünyanın en büyük e-ticaret markaları içerisinde yer alan Amazon para iadesi yapmaya karar verdi. Şirket özellikle son dönemlerde birçok farklı uygulamaya imza attı. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Amazon birçok açıdan en fazla beğenilen platformlar arasında yer alıyor. Buralardan alışveriş yapanlar genellikle kullanıcı memnuniyetine önem verdiklerini belirtiyor. Şirket indirim sezonu ile birlikte kullanıcı deneyimini yükseltecek yeni bir yol buldu. Buna göre fiyatı düşecek olan ürünlerde para iadesi gerçekleşecek.

Bazen alışveriş yaparken bir ürün ucuz olduğu için onu alabilirsiniz. Ancak ertesi hafta indirime girdiğinde bu durum son derece can sıkıcı olabiliyor. Amazon işte tam da bu noktada devreye giriyor. Ürün diğer hafta ne kadar ucuzlamışsa aradaki fark hediye olarak bakiyenize ekleniyor.

Amazon para iadesi seçili ürünlerde geçerli olacak

Amazon tarafından gerçekleştirilecek olan bu yeni kampanya kullanıcılardan tam not alacak gibi görünüyor. Kullanıcıların 14 ila 29 Kasım tarihleri arasında satın aldıkları seçili ürünlerde böyle bir işleme gidilecek. Bunun en büyük nedeni ise Black Friday olarak bilinen indirim günleri.

Amazon para iadesi

Birçok kişi yıl sonunda cazip indirimlerden faydalanmak istiyor. Bazen indirimler yüzde 60 oranlarına kadar çıkabiliyor. Ancak bu indirimler siz ürünü aldıktan sonra yapılınca pek bir anlamı kalmıyor. Amazon, sonrasında ürün ucuzlarsa farkı hesap bakiyenize hediye olarak aktarıyor. Ancak bu sadece yıldızlı ürünlerde geçerli.

Amazon sistemi otomatik çalışacak

Normal şartlarda herhangi bir web sitesi veya şirketten iade alırken birçok form doldurulması gerekebiliyor. Amazon tarafından alınacak olan bu iade ise herhangi bir form şartı sunmuyor. Yani şirket bunu otomatik olarak kendisi düzenleyecek. Böylece kullanıcılara herhangi bir form doldurma zahmeti verilmeyecek.

Bu tür avantajlar e-ticaret sitelerini fazlasıyla ön plana çıkarabiliyor. Amazon bu yeni kampanyası sayesinde kullanıcılardan biraz daha iyi puan alacak. Peki siz şirketin bu kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Alibaba E-ticaret Etkinliği Büyük Bir Rekor Kırdı: Amazon İle Rekabet Kızışıyor

>> En Değerli Markalar Listesi Büyük Şaşkınlık Yarattı: Burası Şampiyonlar Ligi