Bu Haftanın Otomobil Haberleri Büyük Heyecan Yarattı (15 – 22 Nisan)

Bu haftanın otomobil haberleri

Bu haftanın otomobil haberleri herkeste büyük heyecanlar yaratmayı başardı. Özellikle Mercedes tarafından yapılan yenilik gerçekten de takdir edilecek türdendi. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Otomotiv dünyası Hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde büyük bir heyecanla yoluna devam ediyor. Büyük bir tartışma konusu olmayı başaran bu sektör bu hafta Formula 1 kazaları ile başladı. Mercedes’in yer aldığı bu dev kaza yarışın durmasına neden oldu. Hiç kimse böyle bir kaza olmasını beklemiyordu.

Bu haftanın otomobil haberleri: LG ve Apple elektrikli otomobil için anlaştı mı?

Gelen bazı detaylara göre LG ve Apple elektrikli otomobil konusunda anlaşmaya varmak üzere. Ancak onlarınki biraz farklı bir birliktelik olacak. LG şirketi Apple tarafından geliştirilecek elektrikli otomobil projesi içerisinde yer almak istiyor. Böylece kendisine buradan pay çıkaracak.

Bu haftanın otomobil haberleri

İşin aslına bakacak olursak bu projenin hiç fena olmayacağı söylenebilir. LG çeşitli elektrikli otomobil bataryaları üretirse ortaya iyi bir sonuç çıkacaktır. Konuyla ilgili bir diğer önemli haber ise Audi tarafından çıkarılan yeni elektrikli otomobil oldu. Şirket böylece bu sektörde bende varım dedi.

Elektrikli otomobile olan ilgi artıyor

Genel olarak bakıldığında neredeyse bütün otomotiv şirketlerinin elektrikli otomobillere daha sıcak baktığını görüyoruz. Mesela geçtiğimiz günlerde Audi en yeni elektrikli otomobilini açıklamıştı. Şimdi ise Toyota küresel çapta ilk elektrikli otomobilini piyasaya sunacak.

Formula 1 yarışlarından geçtiğimiz günlerde önemli bir haber geldi. Kanada Formula 1 takviminden çıkmak istediğini söyledi. Bunun üzerine İstanbul için ev sahipliği daha büyük bir şansa dönüştü. Yarışmaların Türkiye’de düzenlenmesi önemli bir avantaj oluşturabilir.

Mercedes elektrikli otomobil konusunda çığır açmak istiyor

Dünyanın en büyük otomotiv devleri içerisinde yer alan Mercedes tamamen elektrikli olan yeni aracını piyasaya tanıttı. İç tasarım ve menzil bakımından gerçekten de ilgi çekici olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca sadece 30 dakika içerisinde yüzde 70 oranında şarj olabiliyor.

Bu hafta yaşanan otomotiv gelişmeleri genel olarak bu şekildeydi. Peki sizin favori otomobil şirketiniz hangisi?

İlgili Haberler:

>> Huawei Elektrikli Otomobili Sonunda Tanıtıldı: Hiç Beklenmeyen Hamle

>> Volkswagen Çin Özelinde Satılacak ID.6 CROZZ ve ID.6 X’i Tanıttı