Önümüzdeki iPhone Modellerinde Hangi Özellikler Bizi Bekliyor!

Yeni iPhone problemi

Önümüzdeki yıllarda tanıtılacak iPhone modellerinde sunulacak özellikler hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte detaylar.

Yıllardır Android tarafında karşımıza çıkan yüksek tazeleme oranına sahip paneller, iPhone camiasına yeni yeni giriş yapmaya başladı. Bununla beraber zamanında Android’de kullanılan özelliklerin de iPhone tarafına yıllar sonra geldiğini söyleyebiliriz.

iPhone kullanıcılarının bu konuda en çok mustarip olduğu nokta ise, çentikli ekran tasarımı idi. iPhone, her ne kadar çentikli ekran tasarımını yıllar önce getirdiğinde büyük bir ilgi odağı haline gelmiş olsa da, üzerinden yıllar geçmesine rağmen asla bu ekran tasarımdan vazgeçmedi. Çoğu iPhone kullanıcısı bu durumdan şikayetçi iken, iPhone bu konuda hiçbir değişiklik yapmadı. Yıllarca, her sene artık yeni iPhone modellerinin ekranında çentikli ekran kullanılacağına dair sızıntılar gerçekleşse de bu sıkıntılar asla gerçeği yansıtmadı. Fakat sonunda artık iPhone 14 modelinin tasarımının çentikli ekran tasarımı ile gelmeyeceği kesinleşti diyebiliriz. Bununla beraber önümüzdeki yıllarda tanıtılacak diğer iPhone modelleri hakkında da bazı sızıntılar gerçekleşti. İşte detaylar.

Önümüzdeki iPhone Modellerinde Hangi Özellikler Bizi Bekliyor!

iPhone 14 serisinde delikli ekran tasarımı geleceği kesinleşti. Peki önümüzdeki yıllarda tanıtılacak iPhone modellerinde bizleri hangi özellikler bekliyor. İddialara göre 2024 yılında tanıtılacak olan iPhone 16 serisinde gelecek modellerin, ekran altı kamera özelliğine sahip olacağı iddia edildi.

iPhone Özellikler

Apple’ın, iPhone modellerinde, bazı özellikleri Android’den çok daha geç getirmesi, kullanıcılarda olumsuz yorumlara sebebiyet veriyor. Fakat iddialara göre, Apple, 3 sene sonra tanıtılacak iPhone serisi modellerinde, UDC dediğimiz ekran altı kamera teknolojisinin yakalandığını görüyoruz. Şimdilik ülkemizde tanıtılan ekran altı kamera teknolojisine sahip modellerin geride kaldığını söyleyebiliriz. Fakat önümüzdeki yıllarda bu özellik daha da geliştirilecektir. Hatta ekran altı kameraya sahip olacak telefonlarda, piksellerin artık belli daha olmayacağı öngörülüyor.

Önümüzdeki günlerde yeni iPhone modelleri ile gelecek özellikler hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy M53 108 MP Ana Kamera İle Geliyor!

>> Samsung Galaxy Z Fold 4 İçin İlk Adımlar Atıldı: Piyasayı Sallamaya Geliyor!