Samsung Galaxy M53 108 MP Ana Kamera İle Geliyor!

Galaxy M53 5G

Samsung Galaxy M53 modeli Hindistan’da piyasaya sürüldü. İşte Türkiye ihtimalli yeni modelin fiyatı ve özellikleri.

Son zamanlarda çoğu ülkelerin 5G desteğine geçmesi ile, çoğu teknoloji devi 5G destekli modeller üretmeye başladı. Ülkemizde her ne kadar 5G destekli modeller üretilmese de, bazı markaların 5G destekli modelleri ülkemizde de satışa sunuluyor. Samsung’un yakında satışa sunması beklenen M53 5G modelinin, önümüzdeki aylarda ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde bazı teknik özellikleri sızdırılan Samsung modeli tanıtıldı. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen 5G destekli modelin sundukları.

Samsung Galaxy M53 108 MP Ana Kamera İle Geliyor!

Öncelikle Galaxy M53 modeli, uygun fiyata sahip olan modeller arasında yer alıyor. Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, orta üst segment modellerde karşımıza çıkan son derece ince çerçevelere sahip delikli ekran tasarımı karşımıza çıkıyor. Bu ekranın 120 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu da belirtelim. 6.7 inçlik ekrana sahip olan model, Super AMOLED Plus teknolojisinden yararlanıyor. Arka paneline baktığımız zaman ise kare biçiminde konumlandırılmış dörtlü kamera kurulumu kullanıcıları bekliyor. Bu kameraların 108 MP ana kamera 8 MP ultra geniş açılı kamera 2 MP derinlik lensi ve 2 MP makro lens olarak karşınıza çıktığını da belirtelim. Kamera anlamında da fiyatının hakını veren bir model.

Galaxy M53

Telefonda bulunan ön ve arka kameralarda ise 4K 30 kare video çekmek mümkün. 6 nm mimarili MediaTek Dimensity 900 yongasında sahip olan cihaz, 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı ile birlikte geliyor. 1 TB’a kadar desteklenen micro SD kart yuvasına sahip olduğunu da belirtelim. Pil tarafına baktığımızda ise genellikle orta segment modellerde görmeye alışık olmadığımız 5000 mAh’lik bir kapasite karşımıza çıkıyor. Ortalama 325 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan modelin, Türkiye’ye de geleceğine dair sızıntılar mevcut. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali üzerine daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Haftalık Telefon Haberleri (11 Nisan 2022-18 Nisan 2022)

>> Realme Q5 Yakında Tanıtılacak: Türkiye’ye Gelebilir!