Redmi 10A Sudan Ucuz Olacak: Yakında Türkiye’de!

Redmi 10A

Xiaomi, Redmi 10A modelini piyasaya sürdü. İşte çok uygun fiyatı ile ilgi odağına haline gelen modelin sunduğu özellikler.

Ülkemizde giriş segment akıllı telefonlar, sıklıkla tercih ediliyor. Akıllı telefonların, döviz kuru değerlerinden dolayı fiyatlarının yükselmesi, insanların daha uygun fiyatlı telefonlara yönelmesindeki en büyük etken oldu. Hal böyle olunca, giriş segment akıllı telefonlar, daha çok satılmakta. Ülkemizde Redmi tarafından satışa sunulan Redmi 9A modelinin giriş segmentte tercih edilen modeller arasında olduğunu söyleyebiliriz. Serinin sonraki modeli ise Hindistan’da satışa çıktı. Genel olarak ortaya çıkan fiyat etiketi ve özelliklerini incelediğimizde, ülkemizde halihazırda satışa sunulan en ucuz akıllı telefonlar arasında yer alacağı iddia ediliyor. İşte yeni modelin sundukları.

Redmi 10A Sudan Ucuz Olacak: Yakında Türkiye’de!

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde damla çentikli bir ekran tasarımı bizleri karşılıyor. Bu ekranı incelediğimizde ise çene bölgesi dediğimiz alt tarafın biraz daha kalın olduğunu görmekteyiz. Zaten giriş seviyesi bir akıllı telefon olduğu için bu gayet doğal. Söz konusu ekranın 6.53 inç boyutunda 1600 x 720 çözünürlüklü IPS LCD panel olduğu biliniyor. Uygun fiyata satışa sunulan akıllı telefonlar, 730p ekran çözünürlüğüne sahip olduğu için daha uzun pil ömrüne sahip oluyor. Bu da önemli bir avantaj.

Redmi 10A

RAM ve dahili depolama tarafında ise 4 GB RAM, 32 ve 64 GB seçenekleri olan dahili depolama versiyonları gelecek. İşlemci tarafında ise MediaTek tarafından geliştirilen Helio G25 yongası bizleri karşılıyor. Zaten genellikle giriş segment akıllı telefonlarda söz konusu yonga setinin kullanıldığını söyleyebiliriz. Pil ve şarj tarafında ise 5000 mAh‘lik pil kapasitesi, ve bu pili desteklemek için ise 10W’lık şarj cihazı bulunuyor. Cihazın 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama sahip versiyonu, ortalama olarak 110 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. 110 dolar fiyat etiketine sahip bir akıllı telefonun, ülkemizde 2000-2500 TL bandında satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy M53 108 MP Ana Kamera İle Geliyor!

>> Samsung Galaxy Z Fold 4 İçin İlk Adımlar Atıldı: Piyasayı Sallamaya Geliyor!