Samsung Galaxy Z Fold 4 İçin İlk Adımlar Atıldı: Piyasayı Sallamaya Geliyor!

Galaxy Z Fold 4

Tanıtılmasına 4-5 ay kaldığını tahmin ettiğimiz, Samsung’un katlanır modeli Galaxy Z Fold 4 hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte sızıntılar.

Son zamanlarda katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor.

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Galaxy Z Fold 3 modeli bir hayli ilgi görmüştü. Söz konusu modelin tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biri, katlanır ekranının yanı sıra S Pen desteği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor olması idi. Fakat Samsung Note serisinde kullanılan S Pen‘in, Z Fold serisinde çalışmadığını belirtelim. Çünkü söz konusu model, katlanabilir bir ekrana sahip olduğu için, son derece hassas bir yapıya sahip.

Galaxy Z Fold 4

Samsung Galaxy Z Fold 4 İçin İlk Adımlar Atıldı: Piyasayı Sallamaya Geliyor!

Galaxy Z Fold 4

Samsung Galaxy Z Fold 4 modeli için sunulacak S Pen modelinin üretiminin başladığına dair iddialar mevcut. Kullanıcıların aklında ise yeni modelin yerleşik S Pen’e sahip olup olmayacağına dair soru işaretleri mevcut. Fakat zaten seriye ait önceki model Z Fold 3, kalınlık vs. gibi problemler ile karşı karşıya kaldığı için, yerleşik kalem yuvası ile gelmeyecektir. Çünkü Samsung, daha çok yeni modelin, daha ince bir tasarıma sahip olması için çabalayacaktır.

Galaxy Z Fold 4

Fakat daha önce piyasaya sürülen S Pen modellerine göre önemli geliştirmeler ile geleceği öne sürüldü. Ayrıca Z Fold 4 modelinde, bu S Pen’i yerleştirmek için özel bit tutucu olması bekleniyor. Fakat yine de yeni modelin S Pen yuvası ile gelmesi beklenmiyor. Önümüzdeki günlerde seri üretimi başlanan S Pen modelinin sunacağı özellikler hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Haftalık Telefon Haberleri (11 Nisan 2022-18 Nisan 2022)

>> Realme Q5 Yakında Tanıtılacak: Türkiye’ye Gelebilir!