Oppo, 5G destekli yeni telefonu ile karşımıza çıkacak: İşte Oppo A55s

Oppo A55s

Oppo A55s, uygun fiyatlı 5G destekli akıllı telefonlar arasında yerini almak için hazırlanıyor. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

Son zamanlarda çoğu ülkenin 5G desteğine geçmesi ile beraber teknoloji devleri 5G destekli akıllı telefonlar ile karşımıza çıkmaya başladı. Fakat söz konusu modellerinin 4G destekli akıllı telefonlardan daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca söz konusu 5G destekli telefon olduğunda, daha çok giriş ve orta segment akıllı telefonlar tercih edilmeye başlandı. Fakat bazı Çinli üreticilerin uygun fiyata sahip 5G telefonlar sunduğunu da belirtelim. Geçtiğimiz aylarda Oppo A55 5G modeli piyasaya sürülmüştü. 5G destekli modelin, piyasaya göre uygun bir fiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çok süre geçmeden yeni modelin yenilenmiş versiyonu da karşımıza çıktı. İşte serinin önceki modeline kıyasla daha iyi bir işlemci ile karşımıza çıkacak olan Oppo A55s hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo, 5G destekli yeni telefonu ile karşımıza çıkacak: İşte Oppo A55s

Oppo A55s

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde arka tarafında üçlü kamera kurulumunun bizleri karşıladığını söyleyebiliriz. Bu kameralar 50 megapiksel ana kamera, 2 megapiksel derinlik ve 2 megapiksel makro kamera olarak sıralanmış durumda. Ön panelinde ise diğer Oppo modellerinde de alışık olduğumuz delikli ekran tasarımının hakim olduğunu görmekteyiz. Bu delikli ekran tasarımında bulunan lens ise 16 megapiksel çözünürlüğünde. Cihazın 5G versiyonundan farklı olarak dikkat çeken en büyük detay ise işlemcisi. Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 480 yonga setine sahip olan modelin orta segment telefonlar arasında sıkça tercih edilen bir işlemci olduğunu söyleyebiliriz. 

Bu işlemciye sahip telefonların gündelik işleri halletme konusundaki performansını değerlendirdiğimizde ise beklentiyi fiyatına göre rahatlıkla karşılayan bir model olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Aynı zamanda bu model 5G desteğine sahip olduğu için ülkemizde de satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Pil tarafında 3890 mAh kapasiteli bir batarya kullanacak olan model bu pile 18W hızlı şarj desteği sağlıyor. 

İlgili Haberler

>> Orta segmentte yeni canavar Poco M4 Pro 5G duyuruldu: İşte özellikleri

>> iPhone 13 ekranını asla yetkili servis harici bir yerde değiştirmeyin! İşte sebebi