Samsung Exynos 2200 işlemcisi çok daha güçlü olacak: İşte detaylar

Samsung Exynos

Samsung’un Exynos 2200 işlemcisi, serinin önceki yonga seti Exynos 2100’e kıyasla çok daha güçlü olacak. İşte tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere Samsung’un, Exynos işlemcileri bir hayli ilgi görüyor. Özellikle orta segmentte karşımıza çıkan akıllı telefon modellerinde sıklıkla kullanılan Exynos işlemcilerinin, performans anlamında da beklentileri fazlasıyla karşıladığını söyleyebiliriz. Bununla beraber söz konusu markanın amiral gemisi serilerinde dahi kullanılan Exynos işlemcileri, Snapdragon’un amiral gemisi yongaları ile kıyaslanabilecek kadar iyi bir performansa sahip. Performans testlerinde karşımıza çıkan Exynos 2200 işlemcisinin ise, serinin önceki yonga seti Exynos 2100’e göre çok daha güçlü olduğu ortaya çıktı. İşte Samsung’un uzun süredir beklenen işlemcisinin performans detayları.

Samsung Exynos 2200 işlemcisi çok daha güçlü olacak: İşte detaylar

Samsung Galaxy S21 serisi modellerinin ülkemizde satışa sunulan cihazlarında her sene olduğu gibi bu sene de Exynos işlemcisi kullanılmıştı. Birçok haber kaynağı Samsung Galaxy S21 modeli ile sunulacak olan Exynos işlemcisinin Qualcomm işlemcisinden daha güçlü olacağını iddia etmişti. Fakat performans testlerine baktığımız zaman Qualcomm Snapdragon 888 işlemcisinin Exynos işlemcilerine fark attığını ve hala zirvede olduğunu görmekteyiz. Fakat her sene olduğu gibi bu sene de Exynos 2200 işlemcisinin yakında piyasaya sürülecek Snapdragon 898 işlemcisinden daha güçlü olacağı iddia ediliyor.

Exynos 2200

Geekbench listelerinde ortaya çıkan Samsung modelinin Exynos 2200 işlemcisinden güç aldığı görülüyor. Bu model tek çekirdeklide 1073, çok çekirdekli de 3389 puan almış durumda. Galaxy S22 Plus modeli ile karşımıza çıkacak Exynos 2200 işlemcisinin Snapdragon 898den daha güçlü olacağı iddia ediliyor. Ayrıca yeni işlemci, grafik tarafında AMD yapımı bir grafik işlemcisi kullanacak.

Bununla beraber ortaya çıkan test detaylarını incelediğimizde ise, Exynos 2200 işlemcisinin, serinin önceki modeli Exynos 2100’e kıyasla %30 daha iyi performans gösterdiği saptandı. Akıllı telefonlarda iyi bir işlemci olarak Exynos 2100’den böylesine iyi değerler veren bir işlemcinin piyasaya sürülecek olması. Kullanıcıları heyecanlandırıyor. Önümüzdeki günlerde yeni işlemci hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Apple iPhone 13 Üretimini Durdurabilir: Kriz Giderek Büyüyor

>> Apple Tedarikçileri, Apple Watch İçin Kan Şekeri Ölçümü Yapan Sensörler Üzerinde Çalışıldığını Söylüyor