iPhone 13 ekranını asla yetkili servis harici bir yerde değiştirmeyin! İşte sebebi

iOS 17 çıplaklık
Güvenilir kaynaklar iPhone 13 serisinin iç ekranının üçüncü parti teknik servislerde değiştirilmemesi gerektiğini önerdi. İşte sebebi.
Yakın zamanda tanıtılan iPhone’un 13 serisinin akıllı telefonlarda en güçlü amiral gemisi modeller arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Söz konusu seri bünyesinde barındırdığı Apple’ın A15 Bionic işlemcisi ile sayısal testlerde en yakın rakibine önemli derecede fark attığını söyleyebiliriz. Bunun dışında şık tasarım ve özel teknolojileri ile akıllı telefon konusunda lider bir marka olduğunu söylesek yanlış olmaz.

iPhone 13 ekranını asla yetkili servis harici bir yerde değiştirmeyin! İşte sebebi

Bildiğiniz üzere diğer iPhone modellerinde Face ID özelliği yazılımsal olduğu için herhangi bir ekran değişimi söz konusu olsa dahi yüz tanıma özelliği sorunsuz olarak çalışıyordu. Fakat iPhone 13 serisinde yüz tanıma özelliğinin yalnız yazılımsal olmadığı biliniyor. Yani iPhone 13 modelinin içinde bulunan çip yalnızca Apple servislerinde bulunuyor. Farklı telefoncular tarafından tamir edilen iPhone 13 ekranlarında kullanımda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız dahi Face ID özelliği çalışmayacak çünkü bu çipler yalnızca Apple’ın kendi onarım merkezlerinde bulunuyor.
iPhone 13
Tabii ki bununla birlikte Apple’ın resmi olarak anlaştığı teknik servisler var ise Face ID özelliğiniz çalışır bir şekilde iPhone 13 ekranınızı değiştirebilirsiniz. Fakat ülkemizde orijinal Apple parçalarının yalnızca Apple’ın kendi teknik servislerinde bulunduğunu belirtelim. Bu yüzden eğer Türkiye’de yaşıyorsanız ve iPhone 13 serisine ait bir modeliniz de ekranınız kırıldı ise Face ID özelliğinin çalışmasını istiyorsanız Apple’ın kendi teknik servisinde ekranınız değiştirmenizi öneririz.
iPhone 13
Görselde de gördüğünüz üzere yalnızca Apple’ın kendi teknik servislerinde bulunan yüz tanıma özelliğini çalışmasın yarayan bu çip, Türkiye’de yalnızca Apple’ın kendi teknik servislerinde bulunuyor. Her ne kadar farklı teknik servislerde ekran fiyatları uygun olsa da telefonunuzun camı kırıldığında orijinal teknik servisten camını değiştirmenizi öneririz.
. . . . .