Orta segmentte yeni canavar Poco M4 Pro 5G duyuruldu: İşte özellikleri

Poco M4 Pro 5G
Fiyat performans odaklı Poco M4 Pro 5G modeli duyuruldu. İşte yeni modelin fiyatı ve sunduğu tüm özellikler haberimizde.
Xiaomi’nin alt markası Poco, genellikle fiyat performans odaklı akıllı telefonları ile karşımıza çıkıyor. Poco’nun akıllı telefon serilerinin genellikle uygun fiyatı ile satışa sunulduğunu biliyoruz. Üst segment modellerinin dahi farklı markaların benzer performans gösteren cihazları ile karşılaştırıldığında Poco markasının piyasaya göre uygun fiyatlı bir marka olduğunu söyleyebiliriz. Poco’nun sevilen M serisine yeni bir model daha ekleniyor Poco M4 Pro 5G modeli duyuruldu. Ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında işte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Orta segmentte yeni canavar Poco M4 Pro 5G duyuruldu: İşte özellikleri

Poco M4 Pro 5G

Bundan 6 ay önce serinin önceki modeli Poco M3 Pro 5G duyurulmuştu. Kısa bir sürede ilgi odağı haline gelen model 6 ay sonra yeni versiyonuyla karşımıza çıktı. Genel olarak benzer tasarım çizgisine sahip olduğu görülen iki model arasında bazı temel farklar mevcut. Dilerseniz inceleyelim.
Serinin önceki modelinde 90 Hertz yenileme oranına sahip bir ekran bulunuyordu. Poco M4 Pro 5G modelinde de yine 90 Hz’lik bir ekranın karşımıza çıktığını görmekteyiz. Fakat serinin önceki modelinde karşımıza çıkan 180 Hz‘lik dokunmatik örnekleme hızının serinin bu modelinde 240 Hertz’e çıkarıldığı görülüyor.
Poco M4 Pro 5G
Cihaz MediaTek Dimensity 810 işlemcisinden güç alırken, RAM tarafında ise 4 GB ve 6 GB‘lık opsiyonlar ile karşımıza çıkıyor. Depolama alanı tarafında ise 64 GB ve 128 GB’ın karşımıza çıktığını görmekteyiz. Pil tarafında 5.000 mAh’lik bir pil ile bizleri karşılayan model, aynı zamanda bu pili 33W’lık bir hızlı şarj ile destekliyor.
Poco M4 Pro 5G modeli 4 GB RAM + 64 GB dahili depolama alanı sunan model için 229 Euro’luk bir fiyatı ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu modelin 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip versiyonu 249 Euro’dan satışa sunulacak. Önümüzdeki günlerde yeni modelin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağına dair yeni sızıntılar gerçekleşecektir. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.