Oppo A16, fiyat performans alanında en iyisi olabilir: İşte özellikleri

Fiyat Performans Oppo

Oppo, fiyat performans odaklı modellerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. İşte Oppo A16 hakkında tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere Oppo, ülkemizde her bütçeye özel akıllı telefonlar üretiyor. Oppo uzun süredir Türkiye pazarında uygun fiyatlı modelleri ile bir hayli ilgi görüyor. Özellikle son aylarda ülkemizde ürettiği modeller ile de uygun fiyatı ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Söz konusu modellerin yerli üretim olması, fiyatında da önemli bir etkiye sahip. Remsiyet kazanan Oppo A16 modeli ise, ne yazık ki yerli üretim değil. Fakat yeni tanıtılan modelin fiyat bilgisine baktığımızda, hali hazırda ülkemizde üretilen Oppo modellerinden daha uyguna satılacak gibi görünüyor. İşte Oppo’nun Türkiye’de de satılması beklenen fiyat performans odaklı yeni modeli A16’nın fiyatı ve özellikleri.

Oppo A16, fiyat performans alanında en iyisi olabilir: İşte özellikleri

Yeni model hakkında aylardır birçok sızıntı gerçekleşmişti. Özellikle cihazın, yonga seti tarafında MediaTek yapımı bir işlemci kullanacağı biliniyordu. Fakat söz konusu işlemcinin modeli hakkında ortaya çıkan bir detay henüz bilinmiyordu. Sonunda aylardır devam eden sızıntılar son buldu ve performans odaklı Oppo A16 tanıtıldı. Yeni modelin ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor. İşte detaylar.

oppo fiyat performans

Cihazın tasarım detaylarına baktığımızda, ön panelinde damla çentikli bir ekranın bizleri karşıladığını söyleyebiliriz. Bu ekran, 6,52 inç boyutunda ve HD+ çözünürlüğünde geliyor. Aynı zamanda bu damla çentikli ekran tasarımında bulunan kamera ise 8 MP çözünürlüğe sahip. Arka pnalini incelediğimizde ise dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurulumunun kullanıcılar ile buluştuğu görülüyor. Bu kameralar; 13 MP ana kamera, 2 MP makro lens, ve 2 MP monokrom kamera olarak sıralanıyor.

Teknik detayları incelediğimizde ise Oppo fiyat performans odaklı modeli olan A16’nın MediaTek tarafından geliştirilen Helio G35 yonga seti ile geldiğini görmekteyiz. Aynı zamanda yeni model 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama ile geldiği de biliniyor. 5.000 mAh bataryaya sahip olan cihaz USB-C bağlantı noktasıyla geliyor. Fiyatına baktığımızda ise 140 dolarlık bir etiketin sahip olduğu görülüyor.

İlgili Haberler

>> Oppo ve OnePlus Hamle Yapıyor: OxygenOS ve ColorOS Birleşecek