Oppo ve OnePlus Hamle Yapıyor: OxygenOS ve ColorOS Birleşecek

OnePlus ve Oppo BBK Electronics şemsiyesi altında işbirliğini artırmaya devam edecek

Aralarındaki işbirliğini artıracak Oppo ve OnePlus Android konusunda da işbirliği yapacak. Özellikle standart Android sürümlerinden farklılaşan OxygenOS ve ColorOS da birleşme hazırlığında.

Geçtiğimiz ay aralarındaki işbirliğini artıracak olan OnePlus ve Oppo artık akıllı telefon pazarındaki ortaklıklarını iyice artıracak. İki firmanın yazılımları ayrı kalmaya devam edecek. Ne var ki bu iki yazılım bundan sonra ortak bir kod tabanından yükselerek oluşacak.

OxygenOS global OnePlus telefonlarda gelmeye devam edecek. ColorOS ise OnePlus ve Oppo’nun Çin pazarındaki yüzü olacak. OnePlus’un özellikle yazılım konusundaki deneyiminin artık istikrar kazanmış olması bu konuda etkili bir sebep. Bu yüzden bu konudaki deneyimi paylaşmak isteyen firma böylece iş yükünü de azaltmış olacak. Sonuçta güncellemeler konusunda da firmalar çok daha rahat hareket edecekler.

OnePlus’tan gelen açıklamalar ışığında şirketin ileriye dönük Android güncelleme desteği garantisi vereceği yönünde. Böylece Samsung’un da yoğun biçimde çalıştığı bir konu olan güncelleme garantisi bu firmalardan gelecek. OnePuls, yaptığı açıklamada güncelleme süreçlerini şu şekilde sınıflandırıyor:

  • T ve R serisi de dahil amiral gemisi modeller üç büyük Android güncellemesi alır ve dört sene güvenlik güncellemesi alır
  • Nord ve Nord CE modelleri iki büyük Android güncellemesi alır ve üç yıl boyunca güvenlik güncellemesi alır
  • Nord N telefonları bir büyük Android güncellemesi alır ve üç yıl boyunca güvenlik güncellemesi alır
  • Bu taahhütler OnePlus 8 ve üstü için geçerlidir

OnePlus ve Oppo BBK Electronics şemsiyesi altında işbirliğini artırmaya devam edecek

BBK Electronics çatısı altında yer alan iki firma çalışma süreçlerini iç içe geçen bir hale getirmeyi amaçlıyor. Bundan sonraki adımda iki firma yazılımlarını arka uçta birleştirme niyetinde. Bunun OnePlus kullanıcıları için büyük avantaj getirmesini beklemek mümkün. OnePlus tarafında artık telefonlara desteğin daha uzun sürecek olması bu markayı beğenenler için iyi bir gelişme.

Sonuçta bu durum özgün fikirleri olan firmanın bağımsızlığı konusunda bir şüphe de yaratıyor. Ancak şimdiye kadar firma bazı noktalarda beraber çalışmak dışında çoğunlukla bağımsız bir görüntü çizdi. Bakalım bu ortaklığın gelecekteki adımları neler olacak? Bu detayları gelecek haberlerimizde sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

Diğer haberler:

>> Samsung’un 5 Yıl Güvenlik Güncellemesi Vereceği Modeller Belli Oldu: Cihazınız Bu Listede Olabilir

>> Instagram’dan Fotoğraf Düzenleyenler Yandı: Yeni Bir Yasa Kabul Edildi