Oppo Find X2 modelinin sanal RAM özelliği geliştirildi: İşte tüm detaylar

Oppo Find X2

Oppo Find X2 modeline gelen yazılım güncellemesi ile birlikte yeni modelin performansında önemli derecede artış yaşanacak. Söz konusu modelin Sanal RAM kapasitesi genişletilebiliyor. İşte yeni güncelleme hakkında tüm detaylar.

Oppo markası, fiyat performans odaklı cihazlara yoğunlaşmış durumda. Hal böyle olunca ülkemizde artan kur değerleri ve vergilerden dolayı Oppo modelleri bir hayli tercih ediliyor. Hal böyle olunca serinin yeni modelleri de merakla beklenmekteydi. Sonunda Oppo Find X2 modelini kullanıcılarıyla buluşturdu. Oppo Find X2 modeli, performans alanında önemli bir güncelleme aldı. Bu güncelleme ile sanal RAM özelliği hakkında bazı değişiklikler yapıldı. İşte yeni güncelleme hakkında tüm detaylar.

Oppo Find X2 modelinin sanal RAM özelliği geliştirildi

Bildiğiniz üzere Oppo’nun çoğu modelinde sanal RAM özelliği bulunuyor. Oppo bu özelliği geçtiğimiz yıl kullanıcılara sundu. Bu özellik sayesinde, dahili depolamanızdaki boş yeriniz, istediğiniz takdirde RAM olarak kullanılabiliyordu. Bu sayede fazla işlem yapmak istediğiniz takdirde, bu özelliği açarak RAM belleğinizin sıkışmasını engelleyebiliyordunuz.

Yeni gelecekten güncelleme ile sanal RAM özelliği geliştirildi. Oppo Find X2 özelliği ile karşımıza çıkan sanal RAM özelliği sayfiyede, dahili depolamadan kullanılacak olan sanal RAM belleği miktarını istediğinize göre ayarlamak mümkün.

Oppo Find X2

Ortaya çıkan görselleri incelediğimizde, sanal RAM sekmesinde 3 GB, 5 GB ve 7 GB’lık seçenekler bulunuyor. Bu özelliği aktifleştirdiğinizde, ekranda bulunan sanal RAM miktarı kadar depolamanızdan geçici olarak kullanılır. Bu sayese dahili depolama alanınız anlık olarak azalırken, RAM belleği miktarında artış yaşanır. Daha önceden sabit bir artış ile gelen özellik, yeni güncelleme ile birlikte arttırılabilir durumda geldi.

Oppo Find X2

Genel olarak özelliğimizde, akıllı telefonun RAM belleğinin yetersizliğinin oldukça işlevsel bir çözümü olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Ayrıca söz konusu özellik, ilerleyen dönemlerde daha fazla akıllı telefonlarda karşımıza çıkacaktır. Özellikle amiral gemisi modellere de gelmesi beklenen özellik, performans anlamında önemli bir artış sağlayacaktır. Örneğin 8 GB RAM ile karşımıza çıkan bir Oppo modeli, sanal RAM özelliği sayesinde 15 GB‘lık bir RAM ile gelmiş olur.

İlgili Haberler

>> OPPO A54 Uygun Fiyatı ile Türkiye’de Satışa Sunuldu